fbpx

Michniewicz broni swoich decyzji personalnych: Powiedzcie mi za kogo miał zagrać Bielik w pierwszym składzie

Po zakończeniu spotkania reprezentacji Polski z Meksykiem rozgorzały dyskusje czy selekcjoner podjął właściwe decyzje personalne i czy odpowiednio dobrał taktykę. Podczas środowego treningu Czesław Michniewicz w dyskusji z dziennikarzami starał się bronić swoich decyzji.

Jednymi z najsłabszych graczy polskiego zespołu byli we wtorek obaj skrzydłowi, czyli Jakub Kamiński i Nicola Zalewski. Młodzi piłkarze nie mogą być zadowoleni ze swojej postawy. Michniewicz nie zdecydował się jednak na wpuszczenie innych graczy, którzy mogliby wnieść ożywienie w boczne sektory boiska. Przypomnijmy, że za Zalewskiego wszedł defensywny pomocnik Krystian Bielik. Wśród graczy będących do dyspozycji trenera byli przecież inni skrzydłowi, m.in. Kamil Grosicki i Michał Skóraś.

– Ile minut ma Skóraś w kadrze? Liczycie? Jest młodym zawodnikiem i dopiero się uczy. Grosicki? Gorzej broni, jest mniej odpowiedzialny w defensywie, a przecież oni wpuścili szybkich skrzydłowych. Chcecie grać na zmiany, czy na punkty? – odpierał zarzuty selekcjoner.

Może więc warto było postawić na Świderskiego lub Milika i zagrać dwoma napastnikami?

– Powiedzcie mi skład, który byłby bardziej ofensywny niż ten wczorajszy. Za kogo miałby zagrać Świderski? Mielibyśmy zagrać systemem 4-4-2? Wówczas Meksyk miałby trzech ludzi w środku pola, a my tylko dwóch – stwierdził Michniewicz.

Selekcjoner odpowiedział również na pytanie o brak w pierwszym składzie Krystiana Bielika.

– Mógłby zagrać albo za Szymańskiego, albo za Zielińskiego. Który z nich miałby nie zagrać? Dwunastu zawodników przecież nie wystawię, choć może by się nie zorientowali – zażartował selekcjoner.

Czesław Michniewicz nie zgodził się również z sugestią, iż lepiej byłoby zagrać systemem 3-5-2.

– Co wówczas mielibyśmy zrobić ze Skórasiem, Kamińskim, Grosickim czy Frankowskim w tej formacji? – zapytał

Kolejny mecz reprezentacja Polski rozegra w sobotę o godzinie 14.00. Przeciwnikiem będzie Arabia Saudyjska, która we wtorek sensacyjnie pokonała Argentynę.

Fortuna 1 Liga (297) Legia Warszawa (371) PKO BP Ekstraklasa (520) reprezentacja Polski (452)

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.