fbpx

Jarosław Bryś, członek Komisji Rewizyjnej PZPN prosto z Kataru specjalnie dla Galaktycznego Futbolu (FOTO)

Jarosław Bryś, członek Komisji Rewizyjnej PZPN, który przebywa w Katarze na mistrzostwach świata, podzielił się swoimi wrażeniami z pobytu na mundialu.

Jarosław Bryś opowiedział Galaktycznemu jakie nastroje panują w obozie reprezentacji Polski po zwycięstwie z Arabią Saudyjską.

– Wielka radość po wygranej. Cztery zdobyte punkty w dwóch meczach dają możliwość walki o awans do kolejnej rundy – podkreślił członek Komisji Rewizyjnej PZPN.

– Co do samego meczu z Arabią, który oglądałem z wysokości trybun, to szczególnie w drugiej połowie zespół pokazał jakość. Nie straciliśmy bramki, co jest ogromnym plusem i może mieć duży wpływ na sytuację w tabeli – dodał Jarosław Bryś, który opisał również atmosferę na stadionach podczas meczów z Meksykiem i Saudyjczykami.

– Na trybunach było bardzo gorąco, jeżeli chodzi o atmosferę. Zarówno kibice meksykańscy, jak i z Arabii Saudyjskiej byli w liczebnej przewadze, ale nasi fani nie dali się zagłuszyć. Polscy sympatycy byli słyszalni i wspomagali nasz zespół dopingiem, co zresztą docenili reprezentanci, którzy podziękowali kibicom za wsparcie podchodząc pod trybuny – opowiada Bryś.

Zapytałem działacza PZPN-u również o atmosferę samego mundialu. Jak ocenia ją będąc na miejscu w Katarze.

– Oczywiście kibice są widoczni na ulicach, ale to bardziej wieczorami i głównie w restauracjach, gdzie siedzą przy stolikach i oglądają mecze na telebimach. Bardzo ciekawie wygląda natomiast „Strefa Kibica”. Tam zbierają się tłumy fanów – kontynuuje Jarosław Bryś.

– Jeżeli chodzi o alkohol, to powiem, że kibice narodowości, które uwielbiają spożywać piwo podczas oglądania meczów w pubach, mają problem z nabyciem tego trunku – dodaje.

Jarosław Bryś powiedział również, że Katar, a szczególnie Doha robi ogromne wrażenie, jeśli chodzi o budynki. Podkreślił też, że obiekty treningowe i w ogóle obiekty sportowe są w tym kraju na światowym poziomie.

Cztery poniższe zdjęcia przedstawiają obiekt treningowy reprezentacji Polski.

Fortuna 1 Liga (346) Jagiellonia Białystok (194) Lech Poznań (181) Legia Warszawa (398) PKO BP Ekstraklasa (663) PZPN (315) reprezentacja Polski (608) transfery (276) Wieczysta Kraków (216)

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.