fbpx

Czesław Michniewicz: Gdybyśmy wygrali, to okrzyknęlibyśmy się chwilowym mistrzem świata

Na konferencji prasowej przed meczem z Francją, selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz podkreślał, że niedzielne spotkanie będzie całkowicie różnić się od tych z fazy grupowej.

– To będzie zupełnie inny mecz, inne napięcie towarzyszy takim spotkaniom. Celem było wyjście z grupy. Musimy odciąć się od tego co było w grupie, wiemy co nie funkcjonowało w meczu z Argentyną. Francja to zespół na podobnym poziomie, a może nawet ma jeszcze więcej indywidualności. Jak stajesz z mistrzem świata i go pokonasz to jesteś mistrzem świata. Gdybyśmy wygrali to okrzyknęlibyśmy się chwilowym mistrzem świata – przekonuje polski selekcjoner.

Michniewicz został zapytany o analizę francuskiej drużyny i jej ewentualne słabości.

– Szukałem i nie znalazłem. Każdy zespół ma fazy w meczu, gdzie popełnia błędy, ale trzeba na nie zapracować. Jeśli nie będziemy wywierać presji to przeciwnik nie będzie popełniał błędów – mówi.

– Jedyna statystyka to wynik i miejsce w tabeli. Innych statystyk nie uznaję – podkreśla Michniewicz.

 Nie można w łatwy sposób odpaść, czyli dać strzelić przeciwnikom łatwe bramki. Ci, którzy tak zrobili, odpadli już z turnieju. My broniliśmy dobrze jako zespół, świetnie bronił Wojtek i w nagrodę zagramy teraz z Francją – dodaje.

– Nie byliśmy spakowani przed meczem z Argentyną i teraz jest tak samo. Wierzymy, że zagramy dobry mecz, ale wiemy, jakie zadanie przed nami czeka – odpowiedział Michniewicz zapytany o to, jak mentalnie czuje się jego zespół.

– Jak był trening otwarty, to faktycznie poprosiłem o to, żebyście nie filmowali rzutów karnych. Wczoraj też to robiliśmy. Chcieliśmy to przetestować, poćwiczyć. Były emocje, umówiliśmy się, że będzie kara finansowa i zarobek dla bramkarza tym samym, jeśli któryś ze strzelających nie trafi. Miał dostać od każdego takiego zawodnika trochę euro, ale nic nie zarobił – stwierdził Michniewicz.

– Zawodników przygotowali trenerzy klubowi i są w świetnej formie. Jeśli doszłoby do rzutów karnych, to już byłaby duża niespodzianka. Jak się okaże, że my je wygramy, to będzie olbrzymia sensacja. Psychicznie jesteśmy na to gotowi, ale do tego trzeba zagrać bardzo dobre 120 minut. Na pewno duże wyzwanie przed nami – zakończył konferencję.

Początek niedzielnego meczu o godzinie 16.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.