fbpx

Alarmująca wypowiedź Roberta Lewandowskiego: Musi być radość z gry, a jej nie ma, gdy gramy defensywnie

Robert Lewandowski został zapytany o to, czy w przyszłości zagra jeszcze na mundialu. Jego odpowiedź wywołała w mediach i wśród kibiców podobne poruszenie, jak słynne „8 sekund”, po których pracę stracił Jerzy Brzęczek.

Reprezentacja Polski pożegnała się z mistrzostwami świata. Biało-czerwoni przegrali z Francją 1:3. Był to ich najlepszy mecz na tegorocznym mundialu. Zespół Czesława Michniewicza dał z siebie wszystko, co podkreśla Robert Lewandowski.

– Jeśli patrzymy przez pryzmat meczu i tego jak zagraliśmy, to daliśmy z siebie wszystko. Walczyliśmy, stworzyliśmy kilka sytuacji, szczególnie w pierwszej połowie. Takie naprawdę stuprocentowe. Szkoda, że nie wpadło Walczyliśmy, próbowaliśmy odpierać te ataki Francuzów. Nawet po bramce próbowaliśmy grać. To było za mało na dzisiaj. Brakowało paru elementów, zwłaszcza przy stałych fragmentach gry. Najważniejsze, że próbowaliśmy. Strzeliliśmy bramkę na koniec. To też dodatkowy bodziec – powiedział.

– Szkoda tej pierwszej bramki, gdzie był moment, że za bardzo się cofnęliśmy. Byliśmy statyczni blisko pola karnego. Niepotrzebnie złamaliśmy linię spalonego, zamiast kryć do końca. Te przestrzenie zrobiły się za duże – wyjaśnił Lewandowski.

Kapitan naszej kadry na mundialu strzelił dwa gole. Okazję do poprawienia swojego dorobku będzie miał podczas turnieju w 2026 roku. Czy Lewandowski będzie wówczas częścią reprezentacji Polski?

– Jest jeszcze daleka droga. Radość z gry jest potrzebna. To będzie ważny element, nawet niedalekiej przyszłości, bo oczywiście, jak atakujemy, próbujemy, to inaczej jest. Jak gramy bardzo defensywnie, to tej radości takiej nie ma. Wiele czynników na to wpływa – powiedział Lewandowski, tłumacząc co może przekonać go do kontynuowania przygody w reprezentacji Polski.

Czesław Michniewicz (161) Fortuna 1 Liga (336) Jagiellonia Białystok (184) Lech Poznań (169) Legia Warszawa (390) PKO BP Ekstraklasa (632) PZPN (294) reprezentacja Polski (573) transfery (268) Wieczysta Kraków (209)

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.