fbpx

Robert Lewandowski skomentował aferę z rządową premią dla reprezentacji Polski. „Nie wyciągaliśmy rąk po publiczne pieniądze”

Opinia publiczna w naszym kraju od kilku dni żyje tematem afery związanej z obiecaną przez premiera Morawieckiego premią dla reprezentantów Polski. Głos w tej sprawie zabrał Robert Lewandowski, który udzielił wywiadu „Przeglądowi Sportowemu Onet”.

W poniedziałek portal „Wirtualna Polska” podał informację, że premier Mateusz Morawiecki obiecał piłkarzom reprezentacji Polski premię za awans do fazy pucharowej mundialu. Bonus miał wynieść od 30 do nawet 50 mln złotych!

– To spotkanie trwało tak naprawdę parę minut przed naszym wyjazdem z hotelu na lotnisko. To była luźna rozmowa. Tam padła z ust premiera jakaś deklaracja, ale powiem szczerze, że my, piłkarze, nie traktowaliśmy tego tak bardzo poważnie. Nigdy nie było żadnej rozmowy, skąd by ta premia miała być, z jakich środków. Dla nas to były takie trochę wirtualne pieniądze – zaznaczył Lewandowski na łamach „Przeglądu Sportowego Onet”.

– My niczego nie oczekiwaliśmy, niczego nigdy się nie domagaliśmy i też nie wyciągnęliśmy rąk po publiczne pieniądze. Jest oczywiste, że lepiej, aby w ogóle tego tematu nie było, bo nie jechaliśmy na mundial dla pieniędzy, chcę to jasno powiedzieć. My traktujemy piłkę nożną i reprezentację przede wszystkim jako dumę – podkreślił.

W mediach pojawiło się mnóstwo wersji zdarzeń dotyczących dyskusji, jakie toczyły się w kadrze na temat obiecanych pieniędzy. Według niektórych doniesień miało dojść do sporu między członkami reprezentacji Polski. Lewandowski stanowczo dementuje te pogłoski.

– Słyszałem wiele nieprawdziwych informacji na ten temat. Chcę więc jasno powiedzieć, że nie było żadnego sporu w reprezentacji między nami a sztabem czy trenerem. Zostaliśmy poproszeni jako rada drużyny, żeby stworzyć nowy procentowy system podziału tej ewentualnej premii między zawodnikami – ujawnił Lewandowski.

– Uznaliśmy między sobą, że ten system solidarnie powinien też obejmować zawodników rezerwowych. Wiedzieliśmy jednocześnie, jak wspomniałem wcześniej, że mówimy o wirtualnych pieniądzach i nie podchodziliśmy do tego zbyt serio. To nawet nie zostało nigdzie spisane, a cała rozmowa o podziale premii trwała pięć minut – kontynuował napastnik.

– W imieniu drużyny jako kapitan poszedłem do trenera przekazać nasze ustalenia, a trener przyjął je do wiadomości. Nikt z nas nie wiedział, czy te pieniądze będą, na jakich zasadach i skąd. I tak naprawdę nie chcieliśmy o tym myśleć i rozmawiać w trakcie turnieju, więc szybko chcieliśmy zamknąć ten temat i skupić się na tym, co dla nas jest najważniejsze. I cała historia tej premii tak naprawdę w tych paru minutach się zamknęła. Rozmawialiśmy o tym raz, dzień po meczu z Argentyną – dodał Lewandowski.

Ostatecznie Mateusz Morawiecki ogłosił, że rząd nie wyda publicznych pieniędzy na premię dla zawodników. Robert Lewandowski wyraził zadowolenie z takiego obrotu sprawy.

– Jak rozumiem, decyzja już zapadła, że żadnej premii z publicznych pieniędzy dla piłkarzy nie będzie. I bardzo dobrze. Ja się z tą decyzją zgadzam i niech to też będzie lekcja dla nas wszystkich. Dla mnie sport i piłka to pasja i drogowskaz w życiu. I na tym budowałem swój system wartości i boję się, że czym bardziej sport będzie mieszał się z polityką i z podziałami, tym bardziej młodzi ludzie będą się od sportu odwracali. I afera z premiami jest bardziej skutkiem tego stanu rzeczy niż przyczyną – podsumował Lewandowski.

Źródło: Przegląd Sportowy Onet

Czesław Michniewicz (161) Fortuna 1 Liga (336) Jagiellonia Białystok (184) klasa okręgowa (112) Lech Poznań (169) Legia Warszawa (390) niższe ligi (139) PKO BP Ekstraklasa (632) platforma Viaplay (123) PZPN (294) ranking popularności (136) reprezentacja Polski (573) Robert Lewandowski (131) transfery (268) Wieczysta Kraków (209) Zbigniew Boniek (118)

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.