fbpx

Ukraiński obrońca nowym zawodnikiem Arki Gdynia

Ukraiński obrońca, Ołeksandr Azacki, został nowym zawodnikiem Arki Gdynia. 28-letni defensor podpisał umowę obowiązującą do 30 czerwca 2025 roku.

Urodzony w Charkowie Azacki jest lewonożnym zawodnikiem mierzącym 192 cm wzrostu. Dzięki swoim warunkom fizycznym znakomicie odnajduje się na pozycji środkowego obrońcy. 

Nowy nabytek Arki Gdynia jest wychowankiem Metalista, Charków. Był też zawodnikiem Dynama Kijów i Czornomorca Odessa. W ostatnim z nich zadebiutował na poziomie seniorskim – w marcu 2016. Nieco ponad rok później wyjechał z Ukrainy, by grać w czeskich i gruzińskich klubach. 

Największe sukcesy

Azacki w seniorskiej piłce grał dotychczas tylko na najwyższych poziomach rozgrywkowych w danych krajach. Za swoje największe osiągnięcie może uznać mistrzostwo Gruzji, po które sięgnął w grudniu minionego roku z Dinamo Batumi (w Gruzji sezon rozgrywany jest systemem wiosna/jesień). W zakończonym dwa tygodnie temu obecnym sezonie 2022 z ekipą z Batumi sięgnął zaś po wicemistrzostwo kraju. Warto dodać, że w ciągu dwóch sezonów spędzonych w Gruzji rozegrał 63 mecze i niewątpliwie stanowił mocny punkt drużyny.

Na koncie ma w sumie 16 spotkań rozegranych w kwalifikacjach do europejskich pucharów: cztery do Ligi Mistrzów (dwa w barwach Torpedo oraz dwa w ekipie Dinamo Batumi), sześć do Ligi Europy (Torpedo) oraz sześć do Ligi Konferencji (wszystkie dla Dinamo Batumi, w tym jedno z tego sezonu przeciwko Lechowi Poznań).

Był również wielokrotnie powoływany do młodzieżowych reprezentacji Ukrainy. Rozegrał między innymi 13 meczów w kadrze U21.

– Od pewnego czasu szukaliśmy lewonożnego środkowego obrońcy, który wzmocni rywalizację w defensywie. W ostatnich dwóch sezonach Ołeksander rozegrał 63 mecze, zdobywając mistrzostwo i wicemistrzostwo Gruzji. Liczę, że te doświadczenia zaprocentują w Gdyni – przyznaje Michał Kołakowski, prezes Arki Gdynia SA.

Źródło i foto: Biuro Prasowe Arki Gdynia/Paweł Marszałkowski

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.