fbpx

Sensacyjny zwrot akcji. Bułgar miał wrócić do Lechii Gdańsk, ale zagra w… Wieczystej

Sensacyjny zwrot akcji nastąpił w sprawie Simeona Sławczewa. Bułgarski pomocnik miał wrócić do PKO BP Ekstraklasy i ponownie zagrać w Lechii Gdańsk, ale dołączył do trzecioligowej Wieczystej Kraków.

Wydawało się, że Sławczew wróci do Lechii, do której był wypożyczany na sezony 2016-2017 i 2017-2018. W sumie przez dwa lata zagrał w gdańskim klubie 50 meczów, strzelił gola i miał 7 asyst.

Sławczew miał przejść testy medyczne w Lechii i podpisać umowę na 2,5 roku, ale do tego nie dojdzie. Wybrał atrakcyjną propozycję z Wieczystej Kraków i parafował kontrakt obowiązujący do połowy 2025 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Sławczew to 25-krotny reprezentant Bułgarii (w latach 2013-2019), były zawodnik Sportingu Lizbona, Boltonu, Litexu Łowecz, Levskiego Sofia, Apollonu Limassol czy Karabachu Agdam, ostatnie trzy lata spędził w bułgarskiej ekstraklasie. Jesienią zagrał w 16 meczach – jako podstawowy zawodnik – Lokomotiwu Sofia. Wraz z końcem roku kontrakt zawodnika wygasł.

Simeon Sławczew (będzie występował z numerem 88 na koszulce) jest trzecim nabytkiem Wieczystej w tym okienku transferowym. Krakowski klub pozyskał już zimą Karola Danielaka (ostatnio grał w Widzewie Łódź) oraz Eryka Sobkowa (z Raduni Stężyca).

Po rundzie jesiennej Wieczysta jest trzecia w tabeli IV grupy III ligi, ze stratą 3 punktów do prowadzącego ŁKS Łagów.

Fot. Wieczysta Kraków

Czesław Michniewicz Fortuna 1 Liga Jagiellonia Białystok Lech Poznań Legia Warszawa niższe ligi PKO BP Ekstraklasa platforma Viaplay PZPN ranking popularności reprezentacja Polski Robert Lewandowski transfery Wieczysta Kraków Zbigniew Boniek

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.