fbpx

Legendarny Niemiec chciał zostać selekcjonerem reprezentacji Polski. Miał za duże wymagania, nie tylko finansowe

Jurgen Klinsmann zgłosił akces do prowadzenia polskiej kadry, ale miał zbyt wygórowane żądania, nie tylko finansowe.

Niemiec przesłał nawet swoje CV do PZPN-u. Według informacji „Przeglądu Sportowego” jego kandydatura została jednak szybko odrzucona. A to za sprawą wymagań Niemca. Te miały być zbyt wygórowane i rozbieżne z oczekiwaniami związku.

Jedną kwestią jest aspekt finansowy. Klinsmann miał oczekiwać bowiem zbyt dużych pieniędzy. Tych działacze PZPN-u nie mogli mu zaoferować. Mimo największego od lat budżetu jakim dysponuje rodzima federacja, żądania Niemca były nie do zaakceptowania.

Kandydatura słynnego trenera została także odrzucona ze względu na wymagania względem budowy sztabu. Klinsmann w pracy z reprezentacją Polski chciał mieć aż siedmiu swoich ludzi. Na to nie mógł zgodzić się prezes Cezary Kulesza, który kładzie duży nacisk na to, aby w sztabie znalazło się miejsce dla polskiego trenera.

„Kandydatura Klinsmanna upadła tak szybko, jak tylko pojawiła się na biurku Kuleszy. Niemiec chciał objąć naszą kadrę, ale mieć obok siebie aż siedmiu (!) zaufanych ludzi, co naturalnie wykluczałoby możliwość istotnej funkcji Polaka w sztabie. Nawet jeżeli obok selekcjonera udałoby się zainstalować kogoś znad Wisły, jego rola byłaby marginalna. Kolejna kwestia to pieniądze” – czytamy w „Przeglądzie Sportowym”.

– Przykładamy wagę do tego, żeby w sztabie był polski asystent. Trener przychodząc sprowadza swój sztab szkoleniowy, ale będziemy chcieli do niego „dokoptować” polskich trenerów – mówił prezes PZPN w rozmowie z dziennikarzami TVP Sport.

Jurgen Klinsmann jako piłkarz zdobył mistrzostwo świata i Europy. 58-latek przez 2 lata prowadził kadrę Niemiec, potem przez niespełna rok był trenerem Bayernu Monachium, a następnie przez 5,5 roku pełnił funkcję selekcjonera kadry USA. Był również trenerem Herthy Berlin. W tym klubie był również członkiem rady nadzorczej. Klinsmann pracował też w roli doradcy zarządu w Toronto, a także jako dyrektor techniczny w amerykańskiej federacji.

Źródło: PS

4 Liga Czesław Michniewicz Fortuna 1 Liga Jagiellonia Białystok klasa okręgowa Lech Poznań Legia Warszawa niższe ligi PKO BP Ekstraklasa platforma Viaplay PZPN ranking popularności reprezentacja Polski Robert Lewandowski transfery Wieczysta Kraków Wisła Kraków Zbigniew Boniek

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.