fbpx

Nowy zawodnik Puszczy Niepołomice: Zrobić wszystko, aby awansować do Ekstraklasy

Okres przygotowawczy do rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi trwa! Do Puszczy Niepołomice w ostatnich dniach dołączył mistrz Łotwy, młodzieżowy reprezentant Ukrainy- Roman Yakuba. 21-latek, w rozmowie z przedstawicielami klubowych mediów, podzielił się swoimi wrażeniami po pierwszych dniach z drużyną.

Pierwsze odczucia po pobycie w Niepołomicach są dla młodego Ukraińca bardzo pozytywne.

– Ludzie tutaj są naprawdę bardzo mili. Wiem, że mogę zrobić tutaj bardzo duży postęp, a jest to dla mnie najważniejsze. Nie miałem jeszcze okazji zwiedzić Niepołomic, ale uważam, że cała Polska jest bardzo pięknym krajem. Bywałem tutaj bardzo dużo razy – mówi Yakuba.

Puszcza Niepołomice jest pierwszym klubem w Polsce, w którym występuje Yakuba. Co zdecydowało o tym, że postawił na „Żubry”?

– Puszcza Niepołomice to bardzo ambitny klub, który zmierza do wyznaczonego celu. Każdy tutaj jest profesjonalistą w swojej dziedzinie. Wszyscy tutaj dążą do zwycięstw i do zajęcia jak najwyższego miejsca w tabeli ligowej. To właśnie wpłynęło na mój wybór i dzięki temu jestem tutaj- kontynuuje zawodnik, który przyznaje, że polska liga nie jest mu całkiem obca.

– Śledziłem polską ligę, bo uważam, że jest tutaj bardzo dobry poziom futbolu, z którego naprawdę można się cieszyć. Wielu moich znajomych gra tutaj. Przed przyjazdem do Puszczy Niepołomice nie miałem swojej ulubionej drużyny w Polsce. Teraz ten klub jest dla mnie numerem jeden – podkreśla piłkarz.

Roman Yakuba przyznaje, że mocno wierzy w swoją drużynę. Ma również nadzieję, że jego obecność w ekipie aktualnego wicelidera Fortuna 1 Ligi przyniesie same korzyści.

– Chcemy wygrać każdy mecz. Zrobić wszystko, aby awansować do Ekstraklasy. Jakie są moje indywidualne cele? To na pewno przyniesienie jak najwięcej korzyści zespołowi. Poświęcenie i chęć zwycięstwa są najważniejsze. Trener i sztab szkoleniowy przed transferem analizowali moją osobę. Wiedzą, jakie są moje mocne strony, które zespołowi przyniosą najwięcej korzyści- kończy nowy nabytek niepołomickiego klubu.

Źródło i foto: Biuro Prasowe Puszczy Niepołomice

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.