fbpx

Szykuje się wielki powrót do reprezentacji Polski. Już w roli asystenta Fernando Santosa

Fernando Santos zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Kto znajdzie się w sztabie portugalskiego trenera?

Zdaniem bardzo dobrze zorientowanego Tomasza Włodarczyka z portalu Meczyki.pl, współpracownikami Santosa będą między innymi Łukasz Piszczek i Tomasz Kaczmarek. Dla Piszczka będzie to powrót do kadry narodowej już w nowej roli. Kaczmarek z kolei przez lata pracował w Niemczech, a w Polsce był trenerem między innymi Lechii Gdańsk.

Głównym zadaniem nowego selekcjonera będzie wywalczenie awansu na Euro 2024, które zostanie rozegrane w Niemczech. Biało-czerwoni rozpoczną eliminacje mistrzostw Europy 24 marca z Czechami na wyjeździe, a trzy dni później spotkają się u siebie z Albanią. W tej stawce są także niżej notowane Wyspy Owcze i Mołdawia. Na turniej za naszą zachodnią granicą awansują dwie drużyny z grupy.

Łukasz Piszczek w koszulce z orzełkiem na piersi wystąpił w 66 spotkaniach. W Bundeslidze grał przez 14 sezonów. W Borussii Dortmund prawy obrońca zasłużył na status legendy.

Były piłkarz BVB obecnie jest uczestnikiem kursu UEFA B+A (który niedługo ukończy, zdobywając trenerską licencję). Jednocześnie Piszczek jest zaangażowany w klub LKS Goczałkowice, gdzie nieformalnie pełni rolę drugiego trenera. Atutem Piszczka jest jego wspaniała kariera, w trakcie której pracował z Jürgenem Kloppem czy Lucienem Favre.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.