fbpx

Jakub Kiwior piłkarzem Arsenalu! Hitowy transfer reprezentanta Polski stał się faktem

Jakub Kiwior został wczoraj wieczorem oficjalnie zaprezentowany jako nowy zawodnik Arsenalu! Lider tabeli Premier League zapłaci Spezii aż 25 mln euro, co czyni 22-latka jednym z najdrożej sprzedanych polskich piłkarzy w historii. Obrońca podpisał 5,5-letnią umowę.

Fabrizio Romano już w piątek napisał słynne, tradycyjne „here we go!” w sprawie transferu polskiego defensora. Tego samego dnia Arsenal i Spezia podpisały dokumenty dotyczące transakcji. Jakub Kiwior pomyślnie przeszedł w Londynie testy medyczne i wczoraj wieczorem, tuż pod godzinie 20, został oficjalnie zaprezentowany w nowych barwach.

Kanonierzy zdecydowali się zapłacić włoskiemu klubowi aż 25 mln euro, nie licząc bonusów. Więcej europejskie ekipy płaciły dotychczas tylko za czterech Polaków: Roberta Lewandowskiego (Barcelona, 45 mln euro), Krzysztofa Piątka (Milan, 35 mln), Arkadiusza Milika (Napoli, 32 mln) oraz Grzegorza Krychowiaka (Paris Saint-Germain, 27,5 mln).

W Spezii, do której trafił ze słowackiej Ziliny, Jakub Kiwior spędził półtora roku. W Serie A wystąpił łącznie w 39 spotkaniach. W pierwszej reprezentacji kraju zadebiutował pod wodzą Czesława Michniewicza, 11 czerwca 2022 r. w meczu Ligi Narodów z Holandią. Do tej pory w koszulce z orzełkiem na piersi zanotował dziewięć występów. Na ostatnim mundialu był podstawowym zawodnikiem reprezentacji Polski.

Angielscy dziennikarze przewidują, że początkowo 22-latek może mieć problemy z regularną grę. Aktualnie na środku obrony niepodważalne miejsce w pierwszym składzie mają William Saliba i Gabriel Magalhaes. To właśnie z drugim z wymienionych Kiwior powinien w najbliższej przyszłości stoczyć pojedynek o pierwszy skład Arsenalu.

Powodzenia Kuba.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.