fbpx

Ruch Chorzów mecze rundy wiosennej w roli gospodarza będzie rozgrywać na innym stadionie

Ruch Chorzów mecze rundy wiosennej w roli gospodarza będzie rozgrywać na innym stadionie. Już wiadomo, że tymczasowym “domem” Niebieskich będzie obiekt Piasta Gliwice.

Ruch Chorzów od ponad dekady marzy o powstaniu nowego stadionu. Nie ma jednak środków finansowych na tego typu inwestycje.

Obiekt przy Cichej lata swojej świetności ma już dawno za sobą i niektóre elementy po prostu się rozpadają. Już wiadomo, że wkrótce dementowane będą wszystkie pozostałe wieże oświetleniowe na obiekcie Ruchu. Nastąpi montaż nowych, które spełniają wymogi licencyjne Ekstraklasy.

– W najbliższym czasie Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie zleci wykonanie dwóch projektów dotyczących wymiany oświetlenia na stadionie przy ul. Cichej 6: rozbiórki trzech pozostałych wież oświetleniowych oraz budowy nowego oświetlenia spełniającego wymogi licencyjne Ekstraklasy S.A – przekazał rzecznik prasowy Urzędu Miasta Chorzów – Tomasz Breguła, cytowany przez portal goal.pl.

– Po zakończeniu prac projektowych i uzyskaniu odpowiednich zezwoleń wyłonieni zostaną wykonawcy zarówno rozbiórki, jak i montażu nowego oświetlenia. Jednym z głównych założeń projektu nowego oświetlenia ma być montaż słupów oświetleniowych w rejonie płyty głównej, tak aby w momencie podjęcia ewentualnych działań w kwestii budowy nowego obiektu, nie kolidowało ono z pracami budowalnymi. Pod uwagę brane jest późniejsze przeniesienie i wykorzystanie ich na innym boisku sportowym – dodał.

Dzisiaj zaczęły się prace związane z demontażem wieży oświetleniowej, przez którą Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego zamknął obiekt przy Cichej. Po zakończeniu prac rozbiórkowych jasne jest, że piłkarze Ruchu nie będą mogli wrócić do gry na swoim stadionie.

“Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu poinformował, że w środę 25 stycznia rozpoczęły się prace rozbiórkowe wieży oświetleniowej nr 2 na stadionie przy ul. Cichej 6. Zgodnie z ustalonym harmonogramem mają się zakończyć 27 stycznia” – brzmi oficjalny komunikat opublikowany przez MORiS.

W związku z powyższym podczas rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi chorzowski Ruch mecze w roli gospodarza będzie rozgrywał na Stadionie Miejskim im. Piotra Wieczorka w Gliwicach. Pierwsze spotkanie w „tymczasowym domu” chorzowska ekipa rozegra 11 lutego, gdy zmierzy się z Chrobrym Głogów.

Źródło; goal.pl, własne

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.