fbpx

Kolejny piłkarz przedłużył kontrakt ze Śląskiem Wrocław

Piotr Samiec-Talar swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Polonii Środa Śląska, a w 2017 roku dołączył do Akademii Śląska Wrocław, gdzie występował w kolejnych drużynach juniorskich. W 2018 roku zadebiutował w ekstraklasowym zespole w meczu z Miedzią Legnica.

– Na pewno w ostatnich miesiącach gram bardziej po seniorsku, dojrzale. Miniona runda zaczęła się dla mnie dobrze, po okresie przygotowawczym zacząłem regularnie grać, również w pierwszym składzie. Potem miałem gorszy moment, ale wyszedłem z tego, zdobyłem pierwszą bramkę, dołożyłem asystę. Cieszę się, że teraz przedłużam kontrakt i mogę patrzeć w przyszłość ze Śląskiem – mówi Piotr Samiec-Talar.

Pomocnik dotychczas rozegrał 33 spotkania w pierwszym zespole WKS-u, w międzyczasie był jeszcze wypożyczony do GKS-u Katowice oraz Widzewa Łódź. Obecny sezon jest najlepszy w jego wykonaniu, jak dotychczas zanotował 10 występów, a najmocniej wyróżnił się w pojedynku z Jagiellonią Białystok. Mecz z Żubrami zakończył się wynikiem 2:2, ale młody pomocnik miał udział przy obu bramkach zielono-biało-czerwonych: najpierw asystował Petrowi Schwarzowi, a później wyprowadził Śląsk na prowadzenie.

– Dla Piotra miniona runda była przełomowa. Widzę u niego zmianę w mentalności, w podejściu do gry, do treningu. Jest ciągle młodym zawodnikiem, uważam, że jego potencjał nie został jeszcze w pełni uwolniony. Liczymy na niego wiosną i w kolejnych rundach. Jeśli chodzi o opcję przedłużenia umowy o kolejny rok – jest to zależne od liczby rozegranych minut – tłumaczy Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

fot. Dawid Antecki/slaskwroclaw.pl

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.