fbpx

Pochodzący z Kanady piłkarz rozwiązał umowę z Radomiakiem i wzmocnił ligowego rywala

21-letni pomocnik, Nikolas Korzeniecki podpisał kontrakt z Wartą Poznań do czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon. Został zawodnikiem „Zielonych” po tym, jak rozwiązał umowę z Radomiakiem Radom.

– Nikolas dołącza do nas, by zwiększyć rywalizację w zespole. Jednym z celów, które sobie postawiliśmy przed tym okienkiem transferowym było poszerzenie kadry pierwszej drużyny. Chcemy to zrobić po to, by każda jednostka treningowa była walką o miejsce w kadrze meczowej, by nikt nie był spokojny o swoje miejsce. Nikolas ma świetny charakter, chce się rozwijać i wierzymy w to, że z tygodnia na tydzień jego rola w zespole będzie rosła – mówi Tomasz Pasieczny, pełniący obowiązki dyrektora sportowego Warty Poznań.

Urodzony we wrześniu 2001 roku zawodnik pochodzi z Vancouver i do 16. roku życia grał i trenował piłkę nożną w Port Moody Soccer Club. Z Kanady przeprowadził się do Polski, ojczyzny swoich rodziców, by występować kolejno w juniorach Śląska Wrocław, rezerwach Chrobrego Głogów, a następnie w Zagłębiu Sosnowiec. W tym ostatnim klubie zadebiutował w Fortuna 1 Lidze jesienią 2020 roku. Miał tedy 19 lat. Przez dwa sezony na zapleczu Ekstraklasy rozegrał 28 meczów, w których zdobył dwie bramki.

Przed obecnym sezonem Nikolas Korzeniecki związał się kontraktem z Radomiakiem Radom, ale nie doczekał się tam żadnego występu w oficjalnym meczu. Niedawno rozstał się z klubem z Mazowsza i jako wolny zawodnik podpisał z Wartą Poznań umowę do końca bieżących rozgrywek. Zawarto w niej opcję przedłużenia współpracy o kolejny rok.

Nikolas Korzeniecki jest środkowym, defensywnym pomocnikiem, ma 186 cm i waży 73 kg.

Fot. Klaudia Berda / Warta Poznań

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.