fbpx

Zaskakujący transfer Jagiellonii Białystok. To znane w środowisku piłkarskim nazwisko

Michal Sacek został nowym piłkarzem Jagiellonii Białystok. 26-letni czeski pomocnik podpisał umowę na 2,5 roku.

– Michal Sacek to znane w środowisku piłkarskim nazwisko. To wieloletni zawodnik czeskiej Sparty Praga, najmocniejszego klubu za naszą południową granicą. Negocjacje dotyczące pozyskania Michala prowadziliśmy od dłuższego czasu. Pierwszym pomysłem było pozyskanie go 1 lipca po wygaśnięciu obowiązującego kontraktu. Udało się jednak dojść do porozumienia ze Spartą w sprawie wcześniejszego transferu. Bardzo się cieszę, że ściągnęliśmy Michala definitywnie już w styczniu, nie latem. Wykorzystaliśmy nadarzającą się okazję ściągnięcia Michala do Jagiellonii m.in. w związku z jego problemami z regularną grą w Sparcie, gdzie zmienił się trener. Mam nadzieję, że Michal szybko wdroży się w zespół i pomoże nam w walce o utrzymanie w Ekstraklasie – mówił Michał Masłowski, dyrektor sportowy Jagiellonii.

– To jeden z trudniejszych transferów do Jagiellonii za mojej kadencji. Było tak ze względu na dużą jakość zawodnika oraz zainteresowanie jego usługami ze strony innych drużyn. Bardzo się cieszę, że finalnie Michal zdecydował się na transfer do Jagiellonii. Ten ruch pokazuje, że nie mamy zamiaru składać broni, wręcz przeciwnie. Chcemy ciągle budować mocniejszą Jagiellonię i wrócić do momentów, które ten klub pamięta sprzed kilku lat – dodał Masłowski. 

– To klasyczna „ósemka”. Michal często podczas gry w Sparcie Praga zakładał opaskę kapitańską. Przez wiele sezonów był kluczową postacią tej drużyny. Tym bardziej cieszymy się, że jest z nami. Jest w odpowiednim wieku, jest głodny gry. Zarówno on jak i my chcemy się dalej rozwijać i grać o najwyższe cele – zakończył dyrektor Masłowski.

Sacek przez całą karierę gra w Sparcie Praga. W tym sezonie w rodzimej lidze zanotował jedynie pięć występów. Do tego pojawił się 4 razy w rezerwach i po jednym meczu zagrał w kwalifikacjach Ligi Konferencji Europy oraz w Pucharze Czech. W sumie w pierwszym zespole Sparty zaliczył 201 występów, 3 gole i 17 asyst. We wrześniu 2021 roku zadebiutował w reprezentacji Czech.

Źródło i foto: Jagiellonia Białystok

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.