fbpx

Wychowanek FC Porto nowym piłkarzem Miedziowych

Portugalski obrońca Luís Carlos Machado Mata zasilił szeregi Zagłębia Lubin. 25-latek parafował umowę, która obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku.

Luís Mata urodził się 6 lipca 1997 roku w Porto. W swojej rodzinnej miejscowości stawiał pierwsze piłkarskie kroki, szkoląc się w akademii FC Porto. Lewy obrońca będąc zawodnikiem swojego macierzystego klubu, dwukrotnie został wypożyczony – najpierw do Portimonense SC, a następnie hiszpańskiego zespołu FC Cartagena.

Latem 2020 roku Mata trafił do Polski, związując się kontraktem z Pogonią Szczecin. W barwach Portowców rozegrał łącznie 69 spotkań i zanotował pięć asyst. Nowy nabytek Miedziowych ma na swoim koncie ponad 50 występów w młodzieżowych kadrach Portugalii.

– Kiedy dowiedzieliśmy się, że jest możliwość pozyskania Luisa Maty, nie wahaliśmy się ani chwili. Zawodnik, który wyróżniał się na boiskach ekstraklasy, wyraził chęć grania u nas. Uznaliśmy, że chcemy, żeby ten zawodnik do nas dołączył i bardzo się cieszę, że zakontraktowaliśmy Luisa i tym samym mamy bardzo poważne wzmocnienie – powiedział Dyrektor Pionu Sportowego Piotr Burlikowski.

– Bardzo się cieszę, że dołączyłem do Zagłębia. Grałem już tutaj wcześniej i wiem, że są tu świetni kibice, którzy nam pomogą. Jestem bardzo zmotywowany, aby zacząć już treningi z całym zespołem. Chciałbym pomóc Zagłębiu w odnoszeniu zwycięstw w kolejnych meczach – mówi Luís Mata.

Fot. Biuro Prasowe Zagłębia Lubin

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.