fbpx

Tego Polaka nie będzie w sztabie Santosa. „Oczekiwał większych kompetencji”

Wciąż nie jest znany zarówno pełny skład jak i kształt sztabu szkoleniowego Fernando Santosa, nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Jednym z kandydatów był Grzegorz Mielcarski, ale miał zbyt wysokie oczekiwania co do swoich kompetencji i nie zobaczymy go obok portugalskiego szkoleniowca.

Mielcarski liczył na to, że Cezary Kulesza powierzy mu stanowisko dyrektora sportowego reprezentacji. Szef PZPN-u zamierzał utworzyć taką funkcję, a piastująca je osoba miałaby odciążyć selekcjonera w niektórych aspektach. Mówiono o tym jeszcze przed nominacją Santosa.

– Kiedyś już miałem być dyrektorem reprezentacji, a później nie chciano, żebym dołączył w tej roli za trenera Brzęczka. Andrzej Juskowiak spokojnie też może być takim dyrektorem. Może to też być Marek Jóźwiak czy Michał Żewłakow. Każdy były piłkarz ma do tego kompetencje – przyznał Mielcarski w rozmowie z Weszlo.com.

Jego akcje wzrosły po tym, jak selekcjonerem został Fernando Santos. W przeszłości obaj współpracowali w AEK-u Ateny i FC Porto.

Wszystko wskazuje na to, że Mielcarski obejdzie się ze smakiem, jak poinformował Radosław Michalski, prezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

– Grzegorz Mielcarski raczej nie będzie w sztabie Fernando Santosa. Oczekiwał większych kompetencji niż prezes chciał mu dać – przyznał w programie Hejt Park.

Grzegorz Mielcarski

Fernando Santos jest natomiast po rozmowach z Łukaszem Piszczkiem i Tomaszem Kaczmarkiem, którzy są głównymi kandydatami do pracy w sztabie Portugalczyka. Selekcjoner zgodził się na warunki PZPN-u, który w jednym z punktów umowy zastrzegł, że wśród asystentów Portugalczyka mają znaleźć się Polacy.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.