fbpx

Najładniejsze piłkarskie koszulki na świecie? Ten klub wygrywa, mimo przegrywania meczów

Wenecja to jedno z najładniejszych miast na świecie. Miejsce kojarzące się z kulturą, zabytkami i pięknem. A teraz także koszulkami piłkarskimi Venezia FC.

Wszystko za sprawą oryginalnego designu nawiązującego do włoskich marek premium oraz nietypowej kampanii reklamowej z udziałem greckiej modelki Theopisti Pourliotopoulou.

Venezia FC to według:

– Magazynu modowego Highsnobiety: “najmodniejszy klub piłkarski”.

– SoccerBible: “jeden z najnowocześniejszych i najbardziej innowacyjnych klubów w światowej piłce nożnej”.

– Bloomberg: “klub, który wygrywa w piłce nożnej mimo przegrywania meczów”.

Jak wygląda efekt biznesowy tego projektu?

  • Sprzedaż klubowych produktów wzrosła z 730 000 euro w 2019-20 do ponad 3 milionów euro w 2021-22. A wyniki w aktualnym sezonie mają być jeszcze wyższe…
  • 96% sprzedaży to rynki międzynarodowe.
  • Klub otworzył w ostatnim roku dwa nowe sklepy stacjonarne w Wenecji.

Mózgiem całej operacji był Ted Philipakos, profesor marketingu na Uniwersytecie Nowojorskim, agent sportowy i jeszcze w zeszłym sezonie dyrektor ds. marki w Venezia FC. To on wybrał Bureau Borsche, jako projektantów nowych koszulek oraz doprowadził do zmiany dostawcy z amerykańskiego Nike na włoską markę Kappa.

Venezia FC aktualnie zajmuje 16. miejsce w tabeli włoskiej Serie B.

Źródło: Praca Sport.pl

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.