fbpx

Górnik Łęczna reaguje na internetowe wpisy byłej zawodniczki. „Zwyczajna ludzka przyzwoitość wymaga również szczerości”

Władze Górnika Łęczna wystosowały oficjalne oświadczenie w reakcji na internetowe wpisy byłej zawodniczki tego klubu Agaty Guściory.

Oświadczenie Klubu GKS Górnik Łęczna

Agata Guściora była niezwykle ważną postacią dla naszego Klubu. W zielono-czarnych barwach zdobywała liczne medale, także te z najcenniejszego kruszcu, wygrywała Puchary Polski i występowała w elitarnej Lidze Mistrzyń UEFA. Nigdy nie umniejszaliśmy i nie zamierzamy umniejszać jej zasług dla Górnika Łęczna.

Nie możemy jednak przejść obojętnie obok wpisu, jaki była już zawodniczka naszego Klubu opublikowała w swoich mediach społecznościowych 10 marca. Pani Agata opisała w nim, iż została zmuszona przez klub do pożegnania z Górnikiem, a jednym z głównych powodów był, cytując „brak porozumienia z prezesem”. „Fakt jest taki, że nie chciano nawet za bardzo ze mną rozmawiać” – czytamy.

By dokładnie wyjaśnić sytuację, musimy nieco cofnąć się w czasie do lata i kompletowania naszej kadry na sezon 2022/2023. Jeszcze przed zakończeniem wcześniejszej kampanii, Agata Guściora, która doznała urazu w wyjazdowym meczu z Rekordem Bielsko-Biała, została otoczona przez Klub opieką i zapewniona, że Klub dołoży wszelkich starań, by pomóc jej w powrocie do zdrowia, a także na boisko – oczywiście w zielono-czarnych barwach. Bardzo tego chcieliśmy.

Niestety w trakcie przygotowań do rundy wiosennej trwającego aktualnie sezonu, kiedy też mieliśmy się spotkać z Panią Agatą, by podpisać ustalony ustnie kontrakt, straciliśmy z nią kontakt. Próby dodzwonienia się do niej, a także spotkania w jej miejscu zamieszkania, kończyły się fiaskiem. Taki stan rzeczy trwał trzy miesiące.

Tuż po nawiązaniu ponownego kontaktu z Panią Agatą, dostała ona możliwość bycia przy drużynie, porozmawiania z nią i wyjaśnienia zaistniałej sytuacji, którą teraz opisuje jako – cytat – „trudną sytuację życiową i problemy niezwiązane ze sportem”. Rzekomo Klub miał te okoliczności wykorzystać i nie wywiązać się z umowy.

Pamiętajmy, że zwyczajna ludzka przyzwoitość wymaga również szczerości – wobec siebie, Klubu, ale i kibiców.

**************************************

Obraz Rui Russo z Pixabay

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.