fbpx

Przepis o młodzieżowcu wycofany z PKO BP Ekstraklasy?

Cezary Kulesza rozważa wycofanie przepisu o młodzieżowcu z rozgrywek Ekstraklasy – informuje Marek Wawrzynowski.

Przepis o młodzieżowcu wcześniej wymuszał na trenerach wystawianie w składzie przynajmniej jednego młodego zawodnika, Natomiast od początku obecnego sezonu pojawiła się pewna modyfikacja. Pojawił się bowiem limit 3 tysięcy minut dla młodzieżowców na boisku. W innym przypadku, kluby dostaną po kieszeni, otrzymując poważne kary finansowe.

Ten system ewidentnie premiuje ekipy, które nie muszą martwić się o swój budżet. Raków Częstochowa od początku sezonu pomija przepis i wystawia najmocniejszych zawodników, nie przejmując się ewentualnymi konsekwencjami.

W związku z takimi działaniami niektórych klubów, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza rozważa wycofanie przepisu o młodzieżowcu w rozgrywkach Ekstraklasy. Pomysł spotkał się z ogólną aprobatą.

Marek Wawrzynowski informuje, że inna decyzja zostałaby podjęta w przypadku Fortuna 1 Ligi. Tutaj musiałoby grać przynajmniej dwóch zawodników o statusie młodzieżowca. Do tej pory w klubach Ekstraklasy na boisku występował jeden młodzieżowiec, ale klub, w razie kontuzji, musiał mieć trzech kolejnych na ławce rezerwowych.

— W ten sposób jeden zawodnik się ogrywał, a trzech marnowało. Nie byli jeszcze wystarczająco mocni do Ekstraklasy, ale nie mogli się rozwijać niżej. Wcześniej nie było z szefostwem PZPN żadnych negocjacji na ten temat. Ale Kulesza chciałby to zmienić. Te kluby, które stawiały na młodych zawodników, jak Lech, Legia, Zagłębie, Pogoń, i tak będą stawiały, natomiast pozostałych zawodników można wypożyczyć do klubów I ligi. Tak ogrywało się wielu młodych piłkarzy z Lecha Poznań, jak choćby Kuba Moder czy Tymek Puchacz — mówi członek zarządu związku, cytowany przez Marka Wawrzynowskego.

Źródło: Marek Wawrzynowski/Przegląd Sportowy

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.