fbpx

Klub wycofuje zespół z rozgrywek IV ligi małopolskiej. Oświadczenie głównego sponsora

Kolejnym klubem, który wycofał zespół seniorów z rozgrywek jest Słomniczanka Słomniki, występująca w IV lidze małopolskiej.

Po rundzie jesiennej zespół ze Słomnik zajmował 12. miejsce w tabeli z dorobkiem 24 punktów. O wycofaniu drużyny z rozgrywek poinformował Jarek Kaniewski, który o małopolskiej piłce nożnej w Niższych Ligach, wie chyba wszystko.

– Słomniczanka Słomniki wycofuje drużynę z IV ligi małopolskiej. Po rundzie jesiennej zajmowali 12 w tabeli. W tym roku klub obchodzi 100 lecie istnienia. Szkoda, że w takich smutnych okolicznościach przyjdzie im świętować jubileusz – napisał.

Natomiast na facebookowym profilu Słomniczanki zostało opublikowane oświadczenie Ryszarda Kopty z firmy „Bastek”, głównego sponsora klubu. Treść zamieszczam poniżej.

„Szanowni Kibice Słomniczanki.

Chciałbym poinformować, że po pięciu latach rezygnuję ze sponsorowania i współpracy z Klubem LKS Słomniczanka.

Jednocześnie chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom, których poznałem przez te 5 lat w Słomniczance, którzy z poświęceniem trenowali i grali dla Słomniczanki, kibiców i sponsorów. Dziękuję wszystkim trenerom z którymi miałem przyjemność współpracować, a w szczególności trenerowi Marcinowi Dudzińskiemu, z którym zacząłem tą przygodę z piłką czwartoligowa i trenerowi Mateuszowi Kaczor z oboma trenerami miałem bardzo dobry kontakt, i są dobrymi fachowcami. Dziękuję także wszystkim działaczom z Zarządu i mieszkańcom Słomnik, którzy wspierali mnie i pierwszą drużynę w utrzymaniu w szeregach 4 ligowców. Wspieranie Klubu Słomniczanką dawało mi dużo satysfakcji i radości, szczególnie w takich momentach jak wygrane mecze ligowe z rezerwami Wisły Kraków, Cracovii, Bruk-Betu Termaliki czy też mecz z Wieczystą Kraków na ich boisku, gdzie byliśmy równorzędną drużyną. Wszystkie mecze wygrane czy przegrane, przeżywałem tak, jakby to byla moja drużyna i moi zawodnicy.

Przyszedł jednak czas na zmiany i muszę pożegnać się z drużyną, której oddałem serce, czas i środki finansowe.

Miałem nie pisać o powodach mojej rezygnacji, ale dochodzą do mnie informacje, że rozwiązanie pierwszej drużyny jest winą sponsora, tym bardziej, że Prezes zwleka z podaniem przyczyny i powodów rozwiązania pierwszej drużyny.

Co roku Prezes mnie zapewniał, że kondycja finansowa klubu jest ciężka, ale da radę utrzymać drużynę, lecz nie przedstawiał żadnych konkretów mnie i zarządowi. Od sierpnia 2022 Prezes był nieobecny, nie odbierał telefonów, nie miał kontaktu z zawodnikami, trenerem i zarządem, co wywoływało ogólne niezadowolenie i oburzenie w klubie.

Na zebraniu 1 marca okazało się, że sytuacja finansowa klubu jest o wiele gorsza niż ta, o której byliśmy informowani.

Ponadto dwóch członków Zarządu, pan K….i Pan B….od paru miesięcy dokładali problemów, żeby jeszcze bardziej zniechęcić Prezesa, mnie i Zarząd do pracy nad poprawą sytuacji finansowej w Klubie.

Wszystkie moje działania były wykonywane z pełnym zaangażowaniem i wiarą w utrzymanie Słomniczanki w 4 lidze, szczególnie że jest to rok, w którym Słomniczanka obchodzi 100 lecie założenia. Z ogromnym bólem serca i rozgoryczeniem, odnośnie już wykonanej pracy, zmuszony jestem wycofać się z dalszego sponsorowania Klubu LKS Słomniczanka, ponieważ sam nie jestem w stanie utrzymać drużyny w szeregach 4 ligi małopolskiej na obecnych zasadach finansowania.

Życzę Słomniczance dalszego rozwoju i dalszych sukcesów na arenach sportowych.

Ryszard Kopta Firma BASTEK”

Fot. PolskieStadiony.pl

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.