fbpx

Stal Stalowa Wola walczy o awans do 2 ligi, a zarząd klubu…zwalnia trenera

Zespół Stali Stalowa Wola zajmuje trzecie miejsce w tabeli czwartej grupy III ligi. Strata do liderującej Wieczystej Kraków wynosi zaledwie jeden punkt. Co w takiej sytuacji „robi” zarząd klubu? Zwalnia trenera i zatrudnia kolejnego.

Łukasz Surma nie będzie już prowadził drużyny Stali Stalowa Wola. Włodarze trzecioligowca podjęli decyzję o rozstaniu z trenerem, który był opiekunem Stalówki od 22 marca 2022 roku. Szkoleniowiec zostawia zespół na bardzo wysokiej trzeciej pozycji z ogromną szansą na awans do 2 ligi. W trwającej kampanii pod wodzą Surmy Stal zdobyła 39 punktów, odnosząc 12 zwycięstw, trzy razy remisując i ponosząc pięć porażek.

– Zmiany w sztabie szkoleniowym! W imieniu Zarządu Stali Stalowa Wola PSA informujemy, że Trener Łukasz Surma z dniem dzisiejszym przestaje pełnić obowiązki trenera pierwszej drużyny. Trenerze, serdecznie dziękujemy za prace i życzymy powodzenia w dalszym życiu prywatnym i zawodowym! – czytamy na Facebooku Stali Stalowa Wola PSA.

Zdaniem lokalnych dziennikarzy decyzja zarządu została podyktowana niezadowalającymi wynikami podczas dopiero co rozpoczętej rundy wiosennej. Stal w trzech spotkaniach zdobyła pięć punktów. Trudno zrozumieć rozumowanie władz klubu ze Stalowej Woli. Chyba, że sprawa ma, jak to często bywa w polskiej piłce, drugie dno. Tak czy inaczej Łukasz Surma podzielił los Dariusza Marca, który został zwolniony z Wieczystej Kraków, lidera grupy czwartej III ligi.

Łukasz Surma

Władze klubu dosłownie chwilę po rozstaniu z dotychczasowym szkoleniowcem ogłosiły jego następcę. Został nim były trener wycofanego z trzecioligowych rozgrywek ŁKS-u Łagów Ireneusz Pietrzykowski. Pod jego wodzą zespół z Łagowa został mistrzem jesieni w grupie czwartej trzeciej ligi, ale ze względu na problemy finansowe nie przystąpił do rundy wiosennej.

Ireneusz Pietrzykowski ma 52 lata, licencję UEFA A. W ŁKS-ie Łagów pracował od 21 listopada 2018 roku.

Ireneusz Pietrzykowski

Pietrzykowski zadebiutuje w roli trenera Stali w najbliższą sobotę w wyjazdowym meczu z Chełmianką Chełm.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.