fbpx

GKS Tychy ma nowego szkoleniowca. Powrót na ławkę trenerską po prawie roku

Nowym trenerem GKS-u Tychy został Dariusz Banasik. 49-letni szkoleniowiec, który w ostatnich latach z powodzeniem prowadził Radomiaka Radom, obejmie teraz stery pierwszego trenera tyskiej drużyny. Kontrakt będzie obowiązywał do 30 czerwca 2024 roku, z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

Trenerską karierę Dariusz Banasik rozpoczynał w Akademii Legii Warszawa, prowadząc drużyny młodzieżowe, a także zespół rezerw. Pierwszą okazję do przejęcia drużyny na szczeblu centralnym otrzymał w 2014 roku, kiedy to został trenerem drugoligowego wówczas Znicza Pruszków. W późniejszych latach był także szkoleniowcem Pogoni Siedlce (dwukrotnie) i Zagłębia Sosnowiec.

– W minionym tygodniu odbyliśmy szereg spotkań z potencjalnymi kandydatami. Po dogłębnej analizie zdecydowaliśmy się na trenera Dariusza Banasika. Dotychczasową pracą, a szczególnie sukcesami odniesionymi w Radomiaku, udowodnił swoją wartość i zbudował nazwisko na rynku. Mecze przeciwko jego drużynie zawsze były bardzo trudnym wyzwaniem. Liczę, że teraz podobne odczucie będą mieli rywale GKS-u Tychy – mówi Leszek Bartnicki, Prezes Zarządu KP GKS Tychy.

Dariusz Banasik nowym trenerem GKS Tychy /Lukasz Sobala / PressFocus

Najdłuższy okres, a jednocześnie największe sukcesy w swojej trenerskiej karierze osiągnął podczas ostatniej pracy w Radomiaku Radom. W trakcie niespełna czterech lat przeszedł z tym klubem drogę z 2. Ligi aż do Ekstraklasy. Po rundzie jesiennej sezonu 2021/22 zespół z Radomia plasował się na czwartym miejscu w tabeli PKO Ekstraklasy, natomiast w momencie odejścia trenera z klubu w kwietniu 2022 roku, na szóstym.

 – Trener Banasik dostrzega w naszym zespole potencjał, który ma w przyszłości zaprocentować w postaci realizacji ambitnych celów. Życzyłbym sobie, aby w Tychach spędził przynajmniej tyle czasu, co w Radomiu – dodaje sternik piłkarskiej sekcji tyskiego klubu.

W trakcie trenerskiej pracy trener Banasik prowadził drużyny w 255. spotkaniach na szczeblu centralnym – 30. w PKO Ekstraklasie, 121. w Fortuna 1 Lidze, 100. w eWinner 2 Lidze oraz po dwa w barażach o 1. Ligę i Ekstraklasę.

W sztabie szkoleniowym nowego szkoleniowca Trójkolorowych pozostaną dotychczasowi asystenci – Przemysław Pitry i Łukasz Biliński, a także Andrzej Bledzewski odpowiedzialny za szkolenie bramkarzy.

Pracę z GKS-em trener Dariusz Banasik – ze względów osobistych – rozpocznie po poniedziałkowym meczu z Apklan Resovią, a funkcję pierwszego szkoleniowca w tym spotkaniu będzie pełnił Przemysław Pitry.

Autor zdjęć: Łukasz Sobala / pressimages.pl

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.