fbpx

Nowe narzędzie dla fanów profesjonalnej piłki nożnej – Flashscore wprowadza oceny zawodników

Twoja ulubiona drużyna właśnie gra i masz coś do zrobienia w tym czasie? A może jesteś i chcesz napisać podsumowanie ważnego meczu? Flashscore z jego nowa funkcją jest idealna dla Ciebie. Ta nowość analizuje indywidualne statystyki piłkarzy grających w ponad 80 ligach i turniejach, na podstawie dużej ilości zebranych danych statystycznych wystawiana jest ogólna ocena za ich występ.

Flashscore wprowadza nową funkcję na swojej stronie internetowej, a jeszcze w tym roku w aplikacji mobilnej. Dzięki niej użytkownicy z całego świata będą mieli dostęp do indywidualnych ocen zawodników w rozegranych meczach. Na ostateczną ocenę będą miały wpływ przede wszystkim poszczególne statystyki. Każda z nich ma określoną wartość, która może być pozytywna i obejmować bramki, strzały na bramkę, udane podania, wygrane pojedynki, obronę, ale może być też negatywna – co z kolei obniża ocenę – faule, otrzymane kartki, przegrane pojedynki.

Podstawowym warunkiem otrzymania oceny będzie to, że zawodnik musi spędzić na boisku przynajmniej dziesięć minut, nie licząc dodatkowego czasu gry. Każdy zawodnik zaczyna automatycznie z oceną wyjściową 6. Maksymalna, w przypadku absolutnie wyjątkowego występu, takiego jak np. pięć bramek Erlinga Haalanda w meczu z Lipskiem, wynosi 10. Oceny są zawsze obliczane z dokładnością do jednego miejsca po przecinku i pojawiają się w szczegółach meczu bezpośrednio w zakładce „Składy” kilka minut po końcowym gwizdku sędziego.

– Uwielbiamy liczby, chcemy je wykorzystać i zaserwować naszym użytkownikom w ciekawej formie. Przetworzyliśmy dużą ilość danych dotyczących wyników zawodników i wyświetliliśmy je w przejrzysty sposób w jednej wartości. Wierzymy, że spodoba się to fanom piłki nożnej, którzy otrzymają bardziej szczegółowe informacje o tym, jak wyglądał mecz i jak poszczególni zawodnicy przyczynili się do wyników. – mówi Jan Hortik, CMO czeskiej firmy technologicznej Livesport, która stoi za siecią Flashscore.

Pozycja na jakiej gra zawodnik również będzie brana pod uwagę przy ocenie końcowej. Każda pozycja ma swoje zadania na boisku, dlatego osobne statystyki brane są pod uwagę dla bramkarza, a osobne dla pomocnika czy innej pozycji na boisku. Zróżnicowanie pozycji jest więc jednym z czynników branych pod uwagę przez system. To samo dotyczy statystyk drużynowych, takich jak liczba strzałów na bramkę czy końcowy wynik meczu.

– Bierzemy pod uwagę różne preferencje czy zainteresowania naszych użytkowników, pewni, że polscy kibice znajdą oceny z meczów Ekstraklasy, ale mogą też sprawdzić pierwszą i drugą ligę w Anglii, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech, Francji i wielu innych krajach, a także dla Ligi Mistrzów, Ligi Europy, Ligi Konferencji czy nawet Copa Libertadores w Ameryce Południowej. Oceny zawodników dostępne są również dla kilku rozgrywek kobiecych, w tym Ligi Mistrzów – dodaje Hortik.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.