fbpx

Fabiański kontra Kanonierzy w derbach Londynu – 31. kolejka Premier League tylko na Viaplay!

Podczas 31. serii spotkań Premier League West Ham z Łukaszem Fabiańskim zmierzy się z Arsenalem w derbach Londynu. Obie drużyny grają w tym sezonie o zupełnie odmienne cele – ‘Kanonierzy’ od wielu kolejek są liderem i celują w tytuł mistrzowski, z kolei ‘Młoty’ muszą bronić się przed spadkiem. Kroku Arsenalowi stara się dotrzymać Manchester City, który zagra z przedostatnim Leicester. Wszystkie mecze Premier League w sezonie 2022/2023 tylko na platformie Viaplay!

Jasny cel Kanonierów

Przed tygodniem Arsenal zremisował z Liverpoolem (2:2) tracąc druga bramkę w 87. minucie spotkania. Sytuację wykorzystali gracze Manchesteru City, którzy nie mieli problemów z odprawieniem Southampton (4:1). Dzięki temu podopieczni Pepa Guardioli zmniejszyli straty do lidera do sześciu punktów, a wciąż mają rozegrany jeden mecz mniej, a na dodatek już 26 kwietnia podejmą ‘Kanonierów’ na Etihad Stadium w bezpośrednim starciu.

Arsenal znakomicie radzi sobie od początku rozgrywek, a drobny kryzys firmy, jaki przydarzył się zawodnikom Mikela Artety na początku lutego, trwał tylko trzy mecze. Od tamtej pory odnieśli oni siedem ligowych zwycięstw z rzędu, zatrzymując się dopiero na Liverpoolu. W drodze po tytuł zagrozić im już mogą tylko ‘The Citizens’.

West Ham przed tygodniem uporał się (1:0) z innym lokalnym rywalem, Fulham, dzięki czemu nieznacznie oddalił się od strefy spadkowej. Teraz przed Łukaszem Fabiańskim i kolegami dużo trudniejsze zadanie, bowiem będą musieli zatrzymać podrażnionych ‘Kanonierów’. Tymczasem City zagra z przedostatnim w tabeli Leicester i każdy wynik inny niż zwycięstwo wicelidera będzie sensacją.

Southampton wciąż wierzy

Przegrana z City była raczej wkalkulowana w plan walki o utrzymanie nakreślony w Southampton. W ten weekend ‘Święci’, którzy niemal niezmiennie okupują ostatnie miejsce, podejmą na St. Mary’s Stadium klub środka tabeli, londyńskie Crystal Palace. Podstawowym obrońcą Southampton jest Jan Bednarek.

Powoli kończy się rekonwalescencja Matty’ego Casha, który w połowie marca doznał kontuzji w eliminacyjnym meczu reprezentacji Polski z Czechami. Obrońca Aston Villi niebawem powinien być już zdolny do gry. W sobotę ‘The Villains’ zagrają ze znakomicie spisującym się w tym sezonie Newcastle.

Weekendowy rozkład jazdy czyli znakomici komentatorzy, eksperci, studio, Multiliga i Magazyn Premier League

W sobotę kibice będą mogli śledzić boiskowe wydarzenia za pośrednictwem Multiligi Premier League czyli łączonej relacji z meczów odbywających się w tym samym czasie. O akcjach, kontrowersjach, oczarowaniach i rozczarowaniach, uczuciach kibiców i punktach w Fantasy eksperci dyskutować będą w Magazynie Premier League podsumowującym wydarzenia 31. serii spotkań w poniedziałek (17.04) o godz. 19:30. Zapraszamy do Viaplay!

Zestaw par 31. kolejki Premier League:

15.04 / g.13:30 / Aston Villa – Newcastle

Komentarz: Andrzej Twarowski i Michał Gutka

15.04 / g.16:00 / Chelsea – Brighton

Komentarz: Marcin Pawłowski i Maciej Łuczak

15.04 / g.16:00 / Everton – Fulham

Komentarz: Kamil Kania i Jarosław Koliński

15.04 / g.16:00 / Southampton – Crystal Palace

Komentarz: Adam Delimat i Dawid Szymczak

15.04 / g.16:00 / Tottenham – Bournemouth

Komentarz: Mariusz Hawryszczuk i Paweł Grabowski

15.04 / g.16:00 / Wolverhampton – Brentford

Komentarz: Wojciech Piela i Michał Borkowski

15.04 / g.18:30 / Manchester City – Leicester

Komentarz: Przemysław Pełka i Michał Gutka

16.04 / g.15:00 / West Ham – Arsenal

Komentarz: Andrzej Twarowski i Maciej Łuczak

16.04 / g.17:30 / Nottingham Forest – Manchester United

Komentarz: Przemysław Pełka i Paweł Grabowski

17.04 / g.21:00 / Leeds – Liverpool

Komentarz: Piotr Domagała i Michał Gutka

Fot. Football Pictures

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.