Bartłomiej Wdowik nie jest już zawodnikiem Jagiellonii Białystok. Transfer za 1,5 miliona euro

Bartłomiej Wdowik nie jest już zawodnikiem Jagiellonii Białystok. Boczny obrońca przeniósł się, na zasadzie transferu definitywnego, do portugalskiego zespołu SC Braga.

Wdowik jest wychowankiem KS-u Olkusz. Jako junior grał także w Słowiku Olkusz, Spójni Osiek-Zimnodół oraz Ruchu Chorzów. W barwach Niebieskich rozpoczął przygodę z w seniorską piłką nożną, debiutując na pierwszoligowych boiskach w sezonie 2017/2018.

Wdowik trafił do Jagi na początku 2020 roku z Odry Opole. Łącznie wystąpił w 119 meczach pierwszej drużyny Dumy Podlasia, w których zanotował 14 bramek oraz 13 asyst.

Ubiegły sezon był najlepszym w dotychczasowej karierze 23-latka. Piłkarz był jednym z najlepszych piłkarzy w Ekstraklasie na swojej pozycji. Walnie przyczynił się do zdobycia przez Jagę historycznego mistrzostwa Polski. W minionej kampanii Wdowik rozegrał 39 spotkań, w których zdobył 11 bramek i zanotował siedem asyst.

Zawodnik zadebiutował też w seniorskiej reprezentacji Polski. W listopadzie ubiegłego roku wystąpił w towarzyskim spotkaniu z Łotwą, zakończonym wygraną podopiecznych trenera Michała Probierza 2:0.

Teraz rozpocznie nowy etap swojej kariery. Został zawodnikiem SC Braga, jednego z najlepszych portugalskich zespołów. W ubiegłym sezonie nowy zespół Wdowika zajął czwarte miejsce w rodzimej lidze i będzie występował w Lidze Europy.

Bartłomiej  Wdowik kosztował SC Braga 1,5 miliona euro, plus kolejne 200 tysięcy bonusu za bramki. Jagiellonia Białystok otrzyma również 10 procent zysku kapitałowego z kolejnego transferu zawodnika. Piłkarz podpisał kontrakt do 30 czerwca 2028 roku.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.