Były król strzelców Ekstraklasy przedłużył kontrakt z Legią Warszawa

Drugi najlepszy zagraniczny strzelec w historii Legii, były król strzelców PKO Bank Polski Ekstraklasy Tomas Pekhart przedłużył kontrakt z Legią Warszawa o kolejny sezon.

Tomasz Pekhart jest dwukrotnym Mistrzem Polski, zdobywcą Pucharu Polski i Superpucharu. W sezonie 2020/21 z 22 bramkami został królem strzelców. Dwukrotnie występował z Legią w fazach grupowych europejskich pucharów: Ligi Europy UEFA 2021/22 i Ligi Konferencji Europy UEFA 2023/24. Czech ma bogatą karierę klubową, Był zawodnikiem m.in. Tottenhamu Hotspur, Southamptonu FC, Slavii i Sparty Praga, AEK Ateny, FC Inglostadt, 1 FC Norymberg (łącznie 89 meczów w Bundeslidze) i UD Las Palmas. Rozegrał 40 meczów w europejskich pucharach. Z reprezentacją Czech grał na UEFA Euro 2012 i 2020.

– Jestem bardzo szczęśliwy i dumny, że zostaję w Legii na kolejny rok. To klub mojego serca. Wciąż dobrze czuję się fizycznie i chcę pomóc drużynie na boisku. Będziemy walczyć o mistrzostwo – mówi Tomas Pekhart.

– Tomas wciąż prezentuje wysoką wartość sportową, ma dobrze nam znane atuty, które będziemy wykorzystywać – stąd zdecydowaliśmy o przedłużeniu kontraktu. Czeski napastnik był przydatny dla drużyny w poprzednim sezonie, zdobywał ważne bramki w europejskich pucharach, dzięki którym awansowaliśmy do Ligi Konferencji Europy UEFA. Wierzę, że pomoże nam w osiągnięciu lepszych wyników w kolejnym sezonie i będzie dawał drużynie stabilizację – mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Jacek Zieliński.

Tomas Pekhart w Legii Warszawa

Sezony: 2020 – 2022, 2023 –

Sukcesy: 2 Mistrzostwa Polski (2020, 2021), Puchar Polski (2023), Superpuchar (2023), król strzelców PKO Bank Polski Ekstraklasy 2020/21

Mecze/bramki w Legii: 144/58

Mecze/bramki w reprezentacji Czech: 26/2

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.