Były prezes PZPN o Szymonie Marciniaku: W tej chwili jest w kapitalnej formie, w jakiej nigdy nie był

Szymon Marciniak wraz z asystentami – Tomaszem Listkiewiczem i Pawłem Sokolnickim – zostali wyznaczeni do sędziowania niedzielnego finału mistrzostw świata w piłce nożnej. Za system VAR odpowiedzialny będzie Tomasz Kwiatkowski. Michał Listkiewicz, były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej i sędzia piłkarski, a także ojciec Tomasza, opowiedział dziennikarzom RMF FM skąd wzięła się decyzja FIFA i dlaczego jest tak ważna dla polskiego futbolu.

– Czuję ogromną dumę i satysfakcję nie tylko z syna, ale także dlatego, że jest to największy sukces polskiego sędziowania w stuletniej historii. Polacy nigdy jeszcze nie sędziowali tak wysoko – przekonywał gość Radia RMF24.

Michał Listkiewicz

Na pytanie Pauliny Sawickiej o to, co mogło zaważyć na dzisiejszej decyzji FIFA, Listkiewicz odpowiedział, że były to względy merytoryczne. 

– Szymon w tej chwili jest w kapitalnej formie, w jakiej nigdy nie był, a przeszedł ciężką drogę. Przeszedł Covid-19, następnie miał kontuzję – podobnie jak Tomasz Listkiewicz, który doszedł do formy dosłownie tuż przed wyjazdem do Kataru – mówił były sędzia.

Paulina Sawicka pytała także, czy wychodząc na boisko sędzia czuje ciężar danego meczu. Zdaniem Listkiewicza, faktycznie ma to miejsce.

– Dzieje się tak, tym bardziej, że oglądalność mundialu jest niebotyczna. Poza tym oni jednak gdzieś tam w głębi serca liczyli na tę nominację. Byli wymieniani w gronie poważnych kandydatów do sędziowania finału, więc to wielotygodniowe oczekiwanie na ten szczęśliwy dzień to dodatkowe obciążenie – wyjaśniał Michał Listkiewicz,

Szymon Marciniak

– Szymon jest świetnym zarządzającym, umie stworzyć atmosferę na boisku. Tak jak nauczyciela w klasie, który ma autorytet i którego słuchają uczniowie, tak samo jest na boisku. Myślę, że pierwsze piętnaście minut wyznaczy trend, jeśli chodzi o ten mecz, czyli poprzeczkę tolerancji dla fauli, kontakt z zawodnikami. Szymon jest w tym mistrzem – przekonywał Michał Listkiewicz.

Źródło: RMF FM

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.