fbpx

„Długi, komornicy, fikcyjny wiceprezes, ksiądz i kolega prezesa PZPN powiązany z politykami.” Nowe fakty w „aferze Stasiaka”

Szymon Jadczak na łamach WP SportoweFakty przedstawił kolejne fakty ws. afery Stasiaka. Dziennikarz postanowił przyjrzeć się firmie Inszury.pl, która miała zaprosić skazanego za korupcję działacza na mecz reprezentacji Polski z Mołdawią.

– Długi, komornicy, fikcyjny wiceprezes, ksiądz i kolega prezesa PZPN powiązany z politykami. O firmie Inszury.pl zrobiło się głośno, gdy okazało się, że to ona zaprosiła skazanego za korupcję Mirosława Stasiaka do samolotu reprezentacji Polski – czytamy na stronie WP Sportowe Fakty.

Firma Inszury.pl, a dokładnie Polskie Media Ubezpieczeniowe sp. z o.o. (PMU), czyli właściciel i administrator serwisu został sponsorem reprezentacji Polski w listopadzie 2022 roku – tuż przed rozpoczęciem się mistrzostw świata w Katarze. Według nieoficjalnych informacji PZPN na dwuletniej umowie miał zarobić 6 mln zł. Zdaniem Jadczaka, Grzegorz Krupa, wspólnik i prezes spółki stojącej za Inszury.pl  ma kłopoty finansowe.

– Jak wynika z dokumentów w KRS, w marcu 2023 r. sąd, na wniosek komornika, zgodził się na zajęcie udziałów Krupy w Polskich Mediach Ubezpieczeniowych (właściciel Inszury.pl) w związku z jego długami – informuje dziennikarz WP.

W listopadzie 2022 roku, gdy firma zawierała umowę z PZPN  jako wiceprezes spółki występował Tomasz Olszewski.

– W oficjalnych danych w Krajowym Rejestrze Sądowym, Olszewski nie był nigdy formalnie wiceprezesem firmy Polskie Media Ubezpieczeniowe“, zaznacza Szymon Jadczak. Co więcej, Tomasz Olszewski “jest znanym w diecezji łomżyńskiej kapłanem. Wyświęcony został w 2005 r., od tego czasu był m.in. dyrektorem diecezjalnego Radia Nadzieja i kapelanem okręgu białostockiego Służby Więziennej. Prowadził też Centrum Edukacji Medialnej w Łomży – pisze Jadczak.

Ponadto Grzegorz Krupa jak i Tomasz Olszewski zaznaczają, że nie znają Mirosława Stasiaka i nie wiedzą, w jaki sposób do działacza trafiło zaproszenie na mecz. Jednak PZPN 16 maja wysłał do sponsorów pismo prosząc o przesłanie danych osób, które będą reprezentowały daną firmę. Każdy sponsor musiał przedstawić listę gości, a w przypadku Inszury.pl był nim Mirosław Stasiak.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.