Doświadczony obrońca Ruchu Chorzów przechodzi do Śląska Wrocław

Mateusz Bartolewski został nowym zawodnikiem wrocławskiego Śląska. Umowa z obrońcą została zawarta do końca sezonu 2024/2025 i zawiera opcję rocznego przedłużenia.

Mateusz Bartolewski jest lewym obrońcą, a pierwsze piłkarskie szlify zbierał w Wielimie Szczecinek i AP Szczecinek. Następnie przeniósł się do Pogoni Szczecin, gdzie został wicemistrzem Polski juniorów starszych (2016), ale także posmakował seniorskiej piłki na poziomie 3. Ligi w rezerwach Portowców.

Po dwóch latach w Szczecinie Bartolewski przeniósł się do Gorzowa Wielkopolskiego, by tam reprezentować barwy Stilonu. Przygoda w tym klubie trwała tylko rok – Stilon zajął bezpieczne, dwunaste miejsce w rozgrywkach, a po defensora odezwał się zespół z wyższej ligi – Ruch Chorzów. Na Śląsku Bartolewski kontynuował karierę przez dwa sezony.

Kolejnym przystankiem w karierze Bartolewskiego było Zagłębie Lubin. Tam w ciągu trzech sezonów wystąpił w 47 meczach. Następnie przed zakończonym niedawno sezonem raz jeszcze trafił do chorzowskiego Ruchu. W rozgrywkach Ekstraklasy był podstawowym zawodnikiem Niebieskich, w 27 meczach strzelając dwa gole.

– Mateusz Bartolewski to doświadczony obrońca i cieszę się, że możemy go powitać w naszym zespole. Potrzebowaliśmy wzmocnienia w tym miejscu defensywy. To obiecujący zawodnik, który wykazywał się ambicją i pracowitością w swoich poprzednich klubach, jestem więc spokojny o jego podejście do codziennych obowiązków. Mam nadzieję, że szybko się zaaklimatyzuje i pomoże nam w walce o najwyższe cele – zaznacza prezes Śląska Wrocław, Patryk Załęczny.

– Już latem zeszłego roku prowadziliśmy rozmowy z Mateuszem, więc miło nam, że możemy ogłosić ten transfer. Pozyskujemy uniwersalnego obrońcę na lewą stronę, zgodnego z naszym profilem. Takiego, który zwiększa głębię składu i wnosi doświadczenie do młodego zespołu. A to wszystko będzie potrzebne na europejskie puchary, ligę i Puchar Polski. Mateusz to dobry zawodnik w najlepszym dla piłkarza wieku, wierzę, że pomoże nam w osiągnięciu celów – mówi David Balda, dyrektor sportowy WKS-u.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę kontynuować karierę w Śląsku, to duży klub o wielkich tradycjach. Przed nami wiele wyzwań, między innymi to pucharowe, europejskie i już nie mogę doczekać się rywalizacji o miejsce w składzie. Mogę zapewnić, że jestem w stu procentach gotowy na nowe wyzwania i grę dla WKS-u. Występowałem już na wrocławskiej Tarczyński Arenie jako zawodnik drużyn przeciwnych i wiem, jak gra się na tym stadionie, czekam zatem na pierwszy mecz w roli gospodarza – podkreśla Mateusz Bartolewski.

Kontrakt z piłkarzem został zawarty do końca sezonu 2024/2025 i zawiera opcję rocznego przedłużenia.

fot. Adriana Ficek/slaskwroclaw.pl

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.