Dwa mecze Promienia Krzywiń. Z piekła do nieba

„Z piekła do nieba” tak można pokrótce podsumować dwa ostatnie ligowe mecze Promienia Krzywiń.

Tydzień temu zespół trenera Łukasza Koniecznego, mimo iż do przerwy przegrywał 1:2, w ostatniej minucie doliczonego czasu zapewnił sobie zwycięstwo nad Ruchem w Bojanowie. Podobnie było także w sobotę w spotkaniu z ostatnim w tabeli Sokołem Chwałkowo.

Pierwsi prowadzenie w tym meczu mogli objąć gospodarze. W 12. minucie Andrzej Nowak z 16 metrów trafił w poprzeczkę. Piętnaście minut przed przerwą padł gol dla Sokoła. Po rzucie różnym piłka trafiła w obrońcę Promienia Filipa Nowaka i wpadła do siatki. Chwilę później gospodarze mieli szansę na wyrównanie. Po dośrodkowaniu Tomasza Maika głową przestrzelił Kacper Mroziński. Ten sam zawodnik był ponownie bliski strzelenia gola. Piłkę po jego strzale instynktownie przerzucił nad porzeczką bramkarz Nikodem Klupś. Zamiast bramki dla Promienia po raz drugi Mateusza Wendzonkę pokonali goście. Błąd obrony wykorzystał Robert Maleszka. Tuż przed przerwą padła bramka kontaktowa dla gospodarzy. W polu karnym sfaulowany został Mikołaj Wosiak, a jedenastkę na bramkę zamienił Tobiasz Bartlewicz.

W drugiej połowie na boisku dominował zespół Promienia. W 52. minucie piłka, po bardzo ładnym strzale Kacpra Mrozińskiego z około 20 metrów, trafiła w słupek. Później bramkę zdobył Jonasz Wojtkowiak, ale wcześniej faulował Hubert Mielcarek i sędzia gola nie uznał.

W 81. minucie kolejny samobój w tym spotkaniu. Tym razem piłkę do własnej siatki wpakowali goście. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry, w pole karne dośrodkował Wojciech Goszczyński. Piłkę głową do bramki skierował Aleksander Konieczny. Siedemnastolatek zapewnił tym samym trzy punkty swojej drużynie.

Promień Krzywiń na dwie kolejki przed końcem sezonu zajmuje trzecie miejsce w tabeli czwartej grupy wielkopolskiej Klasy Okręgowej. Podopieczni Łukasz Koniecznego mają na koncie 60 punktów. Do wicelidera (Wisła Borek Wlkp) zespół z Krzywinia traci trzy oczka. Liderem jest GKS Jaraczewo (65 punktów).

Przed Promieniem jeszcze dwa mecze w tegorocznych rozgrywkach RED BOX Klasy Okręgowej. Za tydzień wyjazdowy pojedynek z Zawiszą Dolsk, a 22 czerwca na zakończenie sezonu mecz w Krzywiniu z Orlą Jutrosin.