Kamil Grosicki wciąż łączony z Wieczystą. Co na to Sławomir Peszko?

Kamil Grosicki dementował już plotki na temat transferu do Wieczystej Kraków. Wciąż jednak pojawiają się spekulacje odnośnie do przejścia reprezentanta Polski do beniaminka II ligi. Głos w sprawie zabrał Sławomir Peszko, trener Wieczystej, prywatnie bliski przyjaciel Grosika.

Wieczysta awansował do II ligi i z marszu zamierza wskoczyć na wyższy szczebel. W walce o Fortuna 1 Ligę mają pomóc krakowskiemu klubowi nowi zawodnicy. W grę wchodzą znane nazwiska. Jednym z nich jest Kamil Grosicki. Spekulacje na temat transferu reprezentanta Polski do finansowego potentata nasiliły się po porażce Pogoni Szczecin w finale Fortuna Pucharu Polski i nieudanym finiszu PKO BP Ekstraklasy. Portowcy nie zagrają w eliminacjach europejskich pucharów.

– To jest tak głupie, że nawet nie powinniście o to pytać – powiedział Grosicki po ostatnim meczu ligowego sezonu pytany o transfer do Wieczystej. 

Teraz głos zabrał Sławomir Peszko, szkoleniowiec krakowskiej drużyny. Informacje o potencjalnym transferze Grosickiego to dla niego plotki, podobnie jak w przypadku Carlitosa, Rafy Lopesa czy Afimico Pululu.

– Pewnie można by wymienić całą ekstraklasę – powiedział Peszko w rozmowie z „Gazetą Krakowską”, gdy usłyszał listę nazwisk łączonych z Wieczystą.

– W klubie na bieżąco rozmawiamy z prezesem czy z dyrektorem. Wiemy, czego potrzebujemy, z kim już negocjujemy. Nie jest tak, że skoro kogoś byśmy chcieli pozyskać, to on na pewno do nas przyjdzie, albo że spełnimy jego warunki finansowe. W przypadku zawodników, których znam, to pewnie bym mógł jakąś cegiełkę do tego dołożyć. Często dzwonię do tych, którzy się wahają i tłumaczę, że Wieczysta to nie jest coś, co, jak się mówiło w środowisku, nie potrwa zbyt długo. Wręcz przeciwnie, to jest projekt, który będzie się rozwijać – dodał.

– Jeszcze się ludzie zdziwią. Nasze cele, aspiracje są większe. Dopiero wciskamy czwarty bieg i jedziemy dalej – podkreślił Sławomir Peszko.

Źródło: Gazeta Krakowska

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.