Klasyfikacja strzelców Euro 2024

Za nami 1/8 finału Euro 2024! Poznaliśmy komplet ćwierćfinalistów tegorocznego turnieju. Bardzo ciekawie przedstawia się klasyfikacja najlepszych strzelców turnieju. 

Na czele znajduje się aż czterech zawodników. Są to Cody Gakpo (Holandia), Jamal Musiala (Niemcy), Georges Mikautadze (Gruzja) i Ivan Schranz (Słowacja). Dwaj ostatni swojego dorobku nie poprawią, ich reprezentacje odpadły z Euro w 1/8 finału. Gakpo i Musiala pozostają w grze. Ich zespoły w ćwierćfinałach zmierzą się odpowiednio z Turcją i Niemcami.

W gronie zawodników, którzy mają na koncie po dwie bramki, jest natomiast aż osiem nazwisk: Fabian Ruiz (Hiszpania), Kai Havertz, Niclas Fuelkrug (obaj Niemcy), Jude Bellingham, Harry Kane (obaj Anglia), Donyell Malen (Holandia), Merih Demiral (Turcja) i Razvan Marin (Rumunia). Tylko ostatni z nich nie zagra już na Euro. Pozostali będą mieli szansę na strzelenie kolejnych goli.

Klasyfikacja strzelców Euro 2024:

3 gole – Cody Gakpo (Holandia), Georges Mikautadze (Gruzja), Jamal Musiala (Niemcy), Ivan Schranz (Słowacja)
2 gole – Kai Havertz (Niemcy), Niclas Fullkrug (Niemcy), Razvan Marin (Rumunia), Jude Bellingham (Anglia), Harry Kane (Anglia), Fabian Ruiz (Hiszpania), Merih Demiral (Turcja), Donyell Malen (Holandia)

Ćwierćfinały Euro 2024 rozpoczną się w piątek, 5 lipca. Wówczas o godz. 18 zagrają Hiszpanie z Niemcami. Trzy godziny później zaplanowano starcie Portugalii i Francji. W sobotę, 6 lipca odbędą się mecze Anglii ze Szwajcarią (godz. 18) oraz Holandii z Turcją (godz. 21).

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.