Kolejny Hiszpan w Ekstraklasie. Legia sprowadziła środkowego obrońcę z La Liga 2

Hiszpański środkowy obrońca Sergio Barcia podpisał z Legią Warszawa kontrakt do końca sezonu 2026/27. 23-letni zawodnik jest wychowankiem Celty Vigo, a ostatnio występował w CD Mirandes na poziomie La Liga 2.

Sergio Barcia w ubiegłym sezonie był kapitanem i podstawowym zawodnikiem swojego byłego klubu. Wystąpił w 40 meczach, w których zdobył dwie bramki, spędził na boisku 3337 minut. W LaLiga zadebiutował w barwach Granady w 2020 roku. Szkolił się w akademii Celty Vigo, a następnie występował również w roli kapitana w drużynie rezerw.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że zostałem zawodnikiem Legii. Dla mnie to duży i ważny krok w karierze. Bardzo się cieszę, że mogę zrobić tutaj, w Warszawie. Legia od razu zwróciła moją uwagę, bo to największy klub w Polsce. Cieszę się, że zostałem jego częścią.

– Na boisku jestem szybkim i agresywnym obrońcą, który operuję piłką i ją wyprowadza. Jako człowiek – jestem zwyczajną osobą, dla której liczy się rodzina i najbliżsi. W barwach Legii chciałbym przede wszystkim doskonalić się jako piłkarz i pomóc klubowi zdobywać wiele tytułów – mówi Sergio Barcia.

– Od dłuższego czasu szukaliśmy zawodnika na środek obrony. Sergio był wysoko na naszej liście. Chociaż nie był to łatwy transfer do przeprowadzenia, to cieszę się, że udało się go dopiąć w tym oknie. To utalentowany defensor, robi regularne postępy. Ostatni sezon spędził w drugiej lidze hiszpańskiej, w której radził sobie imponująco. Wiele klubów było nim zainteresowanych, ale to my ostatecznie wygraliśmy ten wyścig. Myślę, że Sergio będzie zawodnikiem, który w naszym systemie może zagrać na każdej pozycji w obronie. Jest piłkarzem prawonożnym, ale może występować zarówno po lewej, jak i w centralnej części defensywy. Dzięki temu trener Goncalo Feio będzie miał więcej możliwości.

– Mocno obserwujemy drugą ligę hiszpańską – jest tam wielu zawodników chcących dostać się do La Liga. Niektórzy otrzymają tę szansę i przez to mogą być poza naszym zasięgiem, jednak nie wszystkich ta liga przyjmie. W związku z tym ten rynek jest dla nas bardzo interesujący, a dla wielu czołowych piłkarzy La Liga 2 przejście do Legii to ciekawa opcja – mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Jacek Zieliński.

W Legii Warszawa Sergio Barcia będzie występował z numerem 42.

Sergio Barcia

Data urodzenia: 31 grudnia 2000

Miejsce urodzenia: Vigo

Kraj: Hiszpania

Kluby: – 2019 Celta Vigo, 2019 – 2020 Ourense CF (wyp.), 2020 – 2022 Recreativo Granada, 2022 – 2023 Celta Vigo, 2023 – 2024 CD Mirandes

Mecze/bramki:  142/9

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.