Kto wygra tegoroczne Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej? Polscy kibice wskazali swoje typy!

Za nami finał sezonu ligowego, który wyłonił najmocniejsze drużyny w Europie. Ale to nie koniec piłkarskich emocji tego lata, ponieważ tuż przed nami jest jedno z najważniejszych świąt piłkarskich – Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej Mężczyzn. Komu kibicują polscy kibice i kogo typują jako zwycięzcę tegorocznego turnieju? Jak i gdzie będą oglądać nadchodzące mecze? Flashscore, lider wśród aplikacji sportowych dostarczających wyniki na żywo, przeprowadził badanie wśród swoich polskich użytkowników*. Wyniki mogą zaskakiwać!

  • Według Polaków zwycięzcą tegorocznych Mistrzostw Europy będzie Francja.
  • Poza rodzimą reprezentacją narodową, Polacy najczęściej będą kibicować Hiszpanii (70,7% respondentów), Anglii (70,7%) i Francji (67,4%).
  • 95,8% polskich użytkowników Flashscore będzie oglądać zmagania reprezentacji narodowych w domu na telewizorze z dużym ekranem (95,4%).

Polacy typują zwycięzców EURO 2024.

Większość polskich użytkowników platformy Flashscore na zwycięzcę tegorocznych Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej mężczyzn wytypowało Francję. Opowiedziało się za nią 31%, więc blisko 1/3 respondentów. Reprezentacją, która uzyskała drugą co do wielkości liczbę głosów, jest Anglia (18,4%), trzecią – drużyna Hiszpanii (14,2%). Na czwartym miejscu znalazła się niemiecka reprezentacja narodowa, która uzyskała 12,1% głosów. Co ciekawe, część respondentów badania dość pozytywnie widzi przyszłość Polski. Według 8,4% odpowiadających to właśnie nasza narodowa reprezentacja wygra tegoroczny turniej. To o tyle ciekawy wynik, o ile obecność polskich piłkarzy do ostatniej chwili była niewiadomą. W badaniu Polska wyprzedziła takie piłkarskie mocarstwa jak Włochy, Portugalię, Belgię czy Holandię. Nie pozostaje nam nic innego niż trzymać kciuki za sprawdzenie się tych przewidywań!

Polscy kibice wspierają nie tylko polską drużynę narodową.

Większość polskich użytkowników Flashscore (92,1%) będzie oczywiście śledzić zmagania polskiej reprezentacji narodowej. Wysoko, bo na drugim i trzecim miejscu, uplasowała się Hiszpania oraz Anglia z tym samym wynikiem – 70,7%. Tuż za nimi z wynikiem 67,4% znalazła się Francja. Polacy zainteresowani będą też meczami rozgrywanymi przez reprezentację Niemiec (64,9%), Włoch (61,9%), Holandii (59%), czy Portugalii (51%).

A jakim z tych drużyn będą kibicować? Tu ponownie bez zaskoczeń – Polacy kibicować będą przede wszystkim polskiej reprezentacji, za czym opowiedziało się aż 74,1% respondentów.

Polacy stawiają na piłkarskie mecze na najwyższym poziomie

Największą oglądalnością wśród polskich użytkowników aplikacji Flashscore cieszą się rozgrywki elitarnej Ligi Mistrzów. Ogląda je aż 79,3% respondentów badania. Na drugim miejscu uplasowały się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej (58,1%), natomiast na trzecim – Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej (55,6%). Kolejne dwa miejsca również przypadły europejskim rozgrywkom – kolejno Lidze Konferencji (44,2%) oraz Lidze Narodów (30,2%). 11,2% respondentów śledzi także rozgrywki Copa America – biorąc pod uwagę fakt, że mecze transmitowane są wówczas w środku nocy, wynik ten robi duże wrażenie!

Nawyki Polaków, czyli jak i gdzie będziemy oglądać rozgrywki.

W swoim badaniu Flashscore sprawdził również, gdzie i jak Polacy będą oglądać nadchodzące mecze. Znacząca większość, bo aż 95,8% respondentów zmagania reprezentacji narodowych obejrzy w swoim domu. 34,3% obejrzy je w domu przyjaciół, a 25,5% wybierze się do baru lub restauracji, by tam cieszyć się transmisją z turnieju. Zaledwie 6,3% obejrzy mecz na żywo na trybunach. Pozostała część – w strefach kibica bądź w pracy.

Na czym Polacy będą oglądać mecze? Tu respondenci badania są ze sobą zgodni. Zdecydowana większość (95,4%) preferuje mecz na dużym ekranie telewizora. Nic dziwnego – ten format oferuje najlepszą widoczność, dostarcza najwięcej szczegółów, a dzięki najnowszym technologiom sprawia, że można poczuć się w środku wydarzeń.

Kibicom w Polsce i nie tylko, jak zawsze podczas najważniejszych sportowych wydarzeń, będzie towarzyszyć Flashscore – aplikacja i portal dostarczający szczegółowe wyniki na żywo. Fani piłki nożnej będą mogli na bieżąco śledzić rozgrywki EURO 2024 oraz statystyki meczowe, w tym oceny piłkarzy oraz analizę rozgrywanych spotkań.

* Badanie przeprowadzone przez portal Flashscore.pl, należący do Livesport s.r.o. wśród użytkowników  portalu Flashscore.pl.  Badanie zostało przeprowadzone w maju b.r.

Wyniki na żywo: https://www.flashscore.pl/

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.