Łukasz Piszczek o przyszłości reprezentacji Polski. „To oni mogą stanowić o jej sile”

W reprezentacji Polski pojawia się coraz więcej młodych graczy. Zmiana pokoleniowa staje się faktem. W rozmowie z TVP Sport Łukasz Piszczek wskazał zawodników, którzy „już za chwilę” mogą stanowić o sile drużyny narodowej.

Były reprezentant Polski zabrał głos na temat oczekiwań wobec Biało-Czerwonych przed Euro 2024. Piszczek wymienił czterech zawodników, na których zwrócił uwagę w ostatnich meczach kadry. To oni, jego zdaniem, mogą być liderami reprezentacji Polski już w niedalekiej przyszłości.

– Myślę, że Jakub Piotrowski jest zawodnikiem, który bardzo fajnie się wkomponował w tę reprezentację. Do zdrowia wraca Kuba Moder, miejmy nadzieję, że będzie przynajmniej na takim poziomie jak przed kontuzją. Ma za sobą długą przerwę, do tego komplikacje, ale to jest zawodnik, który może nam zawsze pomóc. Nikola Zalewski w ostatnich miesiącach grał w reprezentacji na bardzo fajnym poziomie. Bartosz Slisz też wpadł mi w oko – powiedział.

– Każdy musi kiedyś zacząć. W 2012, czy nawet trochę wcześniej, wchodziliśmy do kadry: ja, Kuba, Robert, Sławek Peszko czy paru innych. Też wtedy byliśmy młodą ekipą, która musiała zebrać pewne doświadczenie, dorosnąć do pewnych rzeczy, a efektem było Euro 2016. Krytyka za nieudane Euro 2012, to też było pewne doświadczenie – dodał. 

Piszczek zabrał też głos na temat grupowych rywali reprezentacji Polski oraz szansach na awans do kolejnej fazy mistrzostw Europy.

– Fajnie, jakbyśmy w każdym meczu walczyli jak równy z równym, co będzie mega trudne w meczu z Francją i Holandią. Co więcej, z Austrią też łatwo nie będzie, bo w ostatnim czasie uczynili bardzo duży postęp – zaznaczył.

– Trzymam kciuki za naszych, a grupa jest tak wyrównana, że wszystko się może zdarzyć. Ważne, byśmy umieli dorównać tym drużynom nie tylko pod względem grania, ale też w kwestii podejścia mentalnego do kolejnych meczów – zakończył Łukasz Piszczek.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.