Manchester City czy Arsenal? Mistrz może być tylko jeden

Czas na decydujące rozstrzygnięcie w najlepszej lidze świata! Przed nami ostatnia w tym sezonie kolejka Premier League, a w grze o mistrzostwo wciąż liczą się dwa kluby. Lider Manchester City wyprzedza Arsenal zaledwie o dwa punkty. Wszystkie mecze 38. serii odbędą się w niedzielę o godz. 17:00. Kanonierzy podejmą Everton, a obrońcy tytułu West Ham. Widzowie Viaplay będą mogli śledzić boiskowe wydarzenia również za pośrednictwem Multiligi, czyli łączonej relacji ze wszystkich spotkań.

Premier League

19 maja – 38. kolejka

Arsenal – Everton (niedziela / 19.05 / godz. 17:00)

Manchester City – West Ham (niedziela / 19.05 / godz. 17:00)

Walka o tytuł w Premier League tradycyjnie jest niezwykle zacięta, a w tegorocznej kampanii ostateczne rozstrzygnięcia zapadną dopiero w ostatniej kolejce. W zasadzie od początku rozgrywek różnice punktowe w ścisłej czołówce są minimalne, a rywalizacja o najwyższe laury długo toczyła się pomiędzy trzema drużynami: Manchesterem City (88 pkt), Arsenalem (86 pkt) i Liverpoolem (79 pkt). Na ostatniej prostej podopieczni Juergena Kloppa zaczęli wyraźnie tracić dystans do prowadzącej dwójki i ostatecznie w grze o tytuł pozostali tylko Kanonierzy i The Citizens. W ostatnich tygodniach oba kluby kilkakrotnie zamieniały się miejscami na szczycie tabeli. Po raz ostatni miało to miejsce we wtorek, kiedy obrońcy tytułu pokonali w zaległym meczu Tottenham (2:0) i ponownie rozsiedli się w fotelu lidera. Jeżeli chcą na nim pozostać i cieszyć się z czwartego z rzędu i szóstego w ostatnich siedmiu latach tytułu, muszą na zakończenie zwyciężyć West Ham. Aby mistrzem zostali Kanonierzy muszą oni wygrać z Evertonem i liczyć na potknięcie rywali. W przypadku wygranej Arsenalu i remisu City obie drużyny zrównają się w tabeli punktami, a po tytuł sięgnie ekipa z Londynu ze względu na lepszy bilans bramkowy. Być może w barwach Kanonierów zobaczymy w akcji Jakuba Kiwiora. W ostatnich meczach polski obrońca pojawiał się na placu gry w roli zmiennika. Trener Mikel Arteta dosyć odważnie rotuje składem, bardzo chwali też Kiwiora w mediach. Ostateczną decyzję hiszpańskiego szkoleniowca poznamy zapewne dopiero w dniu meczu.

Już wcześniej poznaliśmy za to kilka innych, istotnych rozstrzygnięć. W przyszłym sezonie Anglia będzie miała cztery miejsca w Lidze Mistrzów. Oprócz wymienionej wyżej prowadzącej trójki klubów w elicie zamelduje się pewna czwartego miejsca Aston Villa, której zawodnikiem jest Matty Cash. Za jej plecami wciąż toczy się walka o miejsca gwarantujące jesienny start w Lidze Europy i Lidze Konferencji. Pewne spadku są już Sheffield United i Burnley. W strefie spadkowej jest też Luton Town, które zachowało jeszcze matematyczne szanse na utrzymanie kosztem Nottingham Forest, ale nie dość, że traci do rywali trzy punkty, to dodatkowo ma od nich słabszy o 12 trafień bilans bramkowy. Jest zatem w zasadzie pewne, że z Premier League pożegna się w komplecie trójka beniaminków.

Decydująca, 38. seria spotkań Premier League odbędzie się w nadchodzącą niedzielę, wszystkie mecze rozpoczną się o godz. 17:00. Starcie Manchester City – West Ham z trybun Etihad Stadium skomentują dla widzów Viaplay Andrzej Twarowski i Michał Gutka, reporterem będzie Piotr Domagała. O komentarz podczas spotkania Arsenal – Everton zadbają Przemysław Pełka i Paweł Grabowski, a reporterem Viaplay na Emirates Stadium będzie Jakub Krupa. Nie zabraknie też rzeczowych analiz i podsumowań naszych dziennikarzy i ekspertów. Goścmi w studio Viaplay będą m.in. Łukasz Piszczek, Marcin Wasilewski i Jarosław Fojut.  

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.