Nie ma sianka, nie ma granka. Dwa kluby wycofują się z rozgrywek 2 Ligi

Na trzy tygodnie przed rozpoczęciem Betclic 2. Ligi dwa kluby podjęły decyzję o tym, że nie przystąpią do rozgrywek.

Już od dłuższego czasu pojawiały się informacje o ogromnych kłopotach finansowych Wisły Puławy i Raduni Stężyca. Teraz oficjalnie potwierdzono, że oba kluby wycofują się z rozgrywek. 

Władze Raduni zamieściły na Facebooku lakoniczny komunikat. Natomiast o sytuacji finansowej klubu z Puław pisał Maksymilian Dyśko z serwisu „Głosu Wielkopolski”.

Według naszych informacji Wisła Puławy nie wypłaca części zawodnikom pensji. Zaległości sięgają trzech miesięcy. Ponadto, większość piłkarzy i sam trener mają kontrakt do 30 czerwca 2024 roku i trudno będzie ich namówić na pozostanie – pisze Dyśko.

– Zaległości wobec większości piłkarzy sięgają trzech miesięcy. Klub jest w bardzo trudnej sytuacji. Z tego co wiem, dzisiejszy trening został zakończony przedwcześnie, bo trwał kilkadziesiąt minut. Zawodnicy mówili, że zostali poinformowani o tym, że nie wiadomo, czy klub przystąpi do rozgrywek – dodał dziennikarz.

– Działacze Wisły Puławy odbyli kilka spotkań w Urzędzie miasta, na których wnioskowali o dofinansowanie klubu w wysokości około dwóch milionów złotych. Miasto nie znalazło jednak w swoim budżecie takich środków i klub nie otrzyma wsparcia w tej wysokości. W takiej sytuacji, funkcjonowanie Wisły Puławy na trzecim poziomie rozgrywkowym stoi pod ogromnym znakiem zapytania – czytamy w dalszej części artykułu.

Informacje potwierdziły się i Wisła Puławy nie przystąpi do drugoligowych rozgrywek.

https://twitter.com/Do_Pasternak/status/1806396420687376881

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.