Nieoficjalnie: UEFA odsunęła Szymona Marciniaka od sędziowania finału Ligi Mistrzów

Według informacji Tomasza Smokowskiego z Kanału Sportowego Szymon Marciniak nie poprowadzi tegorocznego finału Ligi Mistrzów. Po szczegółowej analizie faktów UEFA ma zawiesić polskiego arbitra. Powodem takiej decyzji był jego występ na konferencji zorganizowanej przez polityka Konfederacji, Sławomira Mentzena.

Marciniak był w poniedziałek prelegentem biznesowej konferencji „Everest”. Problematyczna okazała się jego obecność na wydarzeniu, które – zdaniem stowarzyszania „Nigdy Więcej” – miało na celu promocję programu partii dyskryminującej mniejszości.

– Jesteśmy zszokowani i zbulwersowani publicznym skojarzeniem Marciniaka z Mentzenem i jego odmianą toksycznej skrajnie prawicowej polityki. Jest to niezgodne z podstawowymi wartościami fair play, takimi jak równość i szacunek. Wzywamy sędziego do przyznania się do błędu. Jeśli tego nie zrobi, uważamy, że UEFA i FIFA powinny wyciągnąć konsekwencje – powiedział Rafał Pankowski, współzałożyciel stowarzyszenia „Nigdy Więcej”.

UEFA zareagowała natychmiast, wydając krótki komunikat: „UEFA jest świadoma zarzutów dotyczących Szymona Marciniaka i domaga się pilnych wyjaśnień. UEFA i cała społeczność piłkarska brzydzi się »wartościami« promowanymi przez wspomnianą grupę i traktuje te doniesienia bardzo poważnie. Kolejne oświadczenie zostanie wydane jutro, po zapoznaniu się ze wszystkimi dowodami”.

Oświadczenie wydał również sam zainteresowany. „Będąc od wielu lat międzynarodowym sędzią piłkarskim, zawsze na pierwszym miejscu stawiam fair play oraz szacunek do drugiego człowieka i pragnę przekazywać te najwyższe wartości innym. Zawsze odcinam się od przejawów rasizmu i antysemityzmu i braku tolerancji, co pokazuję na meczach, w których sędziuję. Zawsze mówię stop nienawiści i będę propagować, że najważniejsze jest bycie dobrym człowiekiem” – napisał Szymon Marciniak.

UEFA zdecydowała się odsunąć polskiego arbitra od sędziowania tegorocznego finału Ligi Mistrzów. O całej sprawie poinformował dziennikarz „Kanału Sportowego”, Tomasz Smokowski.

– Jest piątek, godzina 8:15. Polski sędzia, Szymon Marciniak, nie prowadzi finału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Wiem o tym z dobrze poinformowanych źródeł – dzisiaj w nocy Szymon Marciniak został zawieszony i nie jest brany pod uwagę jako sędzia główny meczu pomiędzy Interem Mediolan i Manchesterem City – powiedział w nagraniu opublikowanym w swoich mediach społecznościowych.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.