Norweski napastnik nowym zawodnikiem Lecha Poznań

W środę po południu piłkarzem Lecha Poznań został Bryan Fiabema, który przechodzi na zasadzie transferu definitywnego z Realu Sociedad San Sebastian. 21-letni norweski napastnik podpisał kontrakt do 30 czerwca 2027 roku z opcją przedłużenia o 12 miesięcy.

– Bryan Fiabema przychodzi do nas, żeby wzmocnić rywalizację w ataku. To piłkarz, który w ofensywie może występować na wszystkich pozycjach. Widzimy w nim potencjał, liczymy na jego piłkarski rozwój u nas. Jest szybki, przebojowy, dynamiczny. To etatowy reprezentant juniorskich i młodzieżowych kadr Norwegii, w czerwcu zagrał w drużynie narodowej U-21 i strzelił gola Danii. Kilka lat spędził w londyńskiej Chelsea, a ostatni rok w Realu Sociedad – mówi dyrektor sportowy Lecha, Tomasz Rząsa.

Fiabema urodził się na północy Norwegii i wychował w klubie Tromsø IL, z którego w 2020 roku przeniósł się do londyńskiej Chelsea FC, gdzie występował w zespołach juniorskich i młodzieżowych. W międzyczasie był wypożyczony do norweskiego Rosenborga Trondheim oraz angielskiego Forest Green Rovers. W sierpniu 2023 roku przeniósł się do hiszpańskiego Real Sociedad San Sebastian. Występował tam w drugim zespole i w trakcie minionego sezonu w 30 meczach strzelił 5 goli i dorzucił 1 asystę.

– Miałem w ostatnim czasie kilka opcji z klubów hiszpańskich. Rozmawiałem jednak z Kristofferem Velde, który powiedział mi sporo dobrych rzeczy o Lechu. Wybrałem ofertę z Polski, bo Lech to duży klub, który co roku aspiruje do gry w Europie. Wiem, że będę miał tutaj możliwość zrobienia kolejnego kroku w mojej karierze – twierdzi Fiabema.

To etatowy reprezentant juniorskich i młodzieżowych reprezentacji Norwegii. Jeszcze w czerwcu zagrał w kadrze U-21 przeciwko Danii (3:3) w towarzyskim spotkaniu i strzelił gola.

Teraz na zasadach transferu definitywnego przechodzi z Realu Sociedad do Kolejorza. Jego umowa obowiązuje do 30 czerwca 2027 z opcją przedłużenia o kolejny rok.

21-latek z Norwegii będzie występował w drużynie Lecha Poznań w koszulce z numerem 19.

źródło: lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.