Nowy trener Warty Poznań

Nowym szkoleniowcem zespołu Warty Poznań został Piotr Jacek. 47-letni trener będzie przygotowywał drużynę do nadchodzących rozgrywek w I lidze. 

Piotr Jacek pochodzi ze stolicy Wielkopolski i rozpoczynał przygodę z piłką nożną jako zawodnik SKS 13 Poznań. W trakcie kariery występował między innymi w Lechu Poznań, a zawodową grę zakończył w podpoznańskiej Mosinie. W 2011 roku dołączył do sztabu szkoleniowego Miedzi Legnica, gdzie pełnił funkcję asystenta trenera. Jako samodzielny szkoleniowiec zadebiutował trzy lata później w rezerwach tego samego klubu.

Kolejne lata również był związany zawodowo z Dolnym Śląskiem. Najpierw jako opiekun drugiego zespołu Zagłębia, a następnie Stali Brzeg. W czerwcu 2020 roku trafił do Sokoła Ostróda, gdzie przez ponad rok pracował na poziomie II ligi. Później trener Jacek przez chwilę był związany z MKS Kluczbork, by stamtąd trafić bezpośrednio do I-ligowego Stomilu Olsztyn.

Przez ostatnie dwa sezony pracował jako trener drugiego zespołu Legii Warszawa, który minione rozgrywki zakończył na trzecim miejscu w III lidze grupie pierwszej.

– Chcemy, aby Warta wróciła do swojego DNA i była bardziej lokalna. Dlatego też zdecydowaliśmy się na trenera Piotra Jacka, bo to człowiek stąd. Przekonał nas swoją wizją i pomysłem na to, jak „Zieloni” mają funkcjonować w nowym sezonie. Ponadto za trenerem przemawia fakt, że posiada już spore doświadczenie w pracy w piłce seniorskiej, także na poziomie I ligi. Uznaliśmy, że zasługuje na szansę, jaką niewątpliwie jest praca w pierwszoligowej Warcie Poznań – mówi Dawid Frąckowiak, dyrektor sportowy „Zielonych”.

Fot. Jan Piechota/Warta Poznań

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.