test

Raków Częstochowa odniósł się do rasistowskiego skandalu w meczu z Jagiellonią. Jest komunikat

Podczas spotkania Rakowa Częstochowa z Jagiellonią Białystok doszło do rasistowskiego skandalu, którego ofiarą był Afimico Pululu. Dziś władze Medalików wydały oficjalny komunikat w tej sprawie.

Jaga pokonała Raków 2:1 po dwóch golach Afimico Pululu z rzutów karnych. Napastnik mistrzów Polski po zdobyciu bramek był obrażany przez „kibiców” gospodarzy. Doszło do rasistowskiego skandalu. Po jednej z jedenastek, którą wykorzystał Pululu, można było usłyszeć odgłosy małp wydawane przez ludzi, którzy uważają się kibicami Rakowa. Klub z Częstochowy wydał oświadczenie po tym skandalu.

– Stanowczo potępiamy wszelkie przejawy rasizmu na naszym stadionie. Tego typu zachowania są całkowicie sprzeczne z wartościami, które wyznajemy jako klub. Nagranie upublicznione w mediach społecznościowych dokumentuje incydent wywołany przez niewielką grupę osób. Nie zmienia to faktu, że takich zachowań nie akceptujemy i nigdy nie będziemy tolerować. Pragniemy szczerze przeprosić Afimico Pululu za ten karygodny incydent. Podejmujemy również natychmiastowe działania, by zidentyfikować sprawców i wyciągnąć konsekwencje – czytamy w oświadczeniu Rakowa.