Rewolucja w Wieczystej Kraków. Z klubu odchodzi…. 20 zawodników

Wieczysta Kraków awansowała do 2. ligi. Przed nowym sezonem kadrze zespołu dojdzie do prawdziwego trzęsienia ziemi. Jak poinformował klub, latem odejdzie z niego aż… 20 zawodników!

Wieczysta Kraków wygrała rywalizację w czwartej grupie 3. ligi z ośmioma punktami przewagi nad drugą Siarką Tarnobrzeg. Udany wynik nie oznacza jednak, że klub uniknie wielkich zmian. Latem zespół prowadzony przez Sławomira Peszko przejdzie rewolucję.

„Z końcem czerwca kończą się kontrakty zawodnikom występującym do tej pory w barwach Wieczystej. W najbliższym sezonie na II-ligowych boiskach w żółto-czarnych barwach nie zobaczymy 20 z nich” – czytamy w komunikacie na platformie X. 

Poniżej lista graczy, których nie zobaczymy w barwach Wieczystej w przyszłym sezonie.

Patryk Kołodziej na Chałupnika trafił przed sezonem 2020/21. Miał udział w wywalczeniu awansu najpierw do IV, a następnie do III ligi. W mijającym sezonie wystąpił tylko w pucharowym meczu z Piastem Gliwice. Rundę wiosenną spędził na wypożyczeniu w drużynie Wiślan Jaśkowice.

Jakub Bąk do Wieczystej dołączył na początku stycznia 2021. Podobnie jak Kołodziej wywalczył z „żółto-czarnymi” dwa awanse. W klubowej historii zapisały się też jego 2 gole w meczu Pucharu Polski z Chrobrym Głogów dające awans do 1/16. W tym sezonie wystąpił w 13 meczach i strzelił jednego gola. W ostatnim spotkaniu ze Starem Starachowice pełnił funkcję kapitana drużyny.

Patrik Misak do drużyny trafił przed sezonem w IV lidze, czyli w lecie 2021. W dwóch pierwszych meczach z Clepardią i Garbarnią II strzelił po 2 gole. W sumie w 43 ligowych meczach dla Wieczystej zdobył 24 bramki.

Bartosz Plewka również przed sezonem w IV lidze dołączył do Wieczystej. W 42 meczach na poziomie IV i III ligi 21 razy zachowywał czyste konto.

Maciej Jankowski na Chałupnika trafił pół roku później, przed rundą wiosenną sezonu 2021/22. W sumie w 58 meczach strzelił 44 gole. Jego 4 trafienia w barażowym meczu z Bruk-Bet Termalica II Niecieczą zapewniły wygraną 4:0.

Również w przerwie zimowej sezonu 2021/22 do Wieczystej dołączył Thibault Moulin. W sumie wystąpił w 40 ligowych meczach i strzelił 4 gole.

Denys Favorov do drużyny trafił tuż przed pierwszym meczem na poziomie III ligi – z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Ukraiński obrońca w sumie rozegrał 59 spotkań, w których strzelił 14 goli.

Michał Mak podobnie jak Favorov dołączył przed rozgrywkami 2022/23. W pierwszym sezonie rozegrał 12 meczów i zdobył 4 bramki. Mimo bardzo groźnej kontuzji doznanej w meczu z Avią Świdnik jesienią 2022 udało mu się wrócić na boisku i w 11 tegorocznych meczach zdobyć 3 bramki.

Hennos Asmelash był w Wieczystej od przerwy zimowej sezonu 2022/23. Rozegrał 20 meczów i strzelił gola.

Patryk Letkiewicz był podstawowym bramkarzem „żółto-czarnych” w sezonie zakończonym awansem do II ligi. Rozegrał 22 mecze na poziomie III ligi. Po okresie wypożyczenia wraca do Wisły Kraków.

Kacper Skrobański podobnie jak Letkiewicz po okresie rocznego wypożyczenia wraca do macierzystego klubu – Wisły Kraków. W Wieczystej rozegrał 17 spotkań.

Wygasa również roczny kontrakt, jakim był związany z klubiem Sasa Zivec. Słoweński pomocnik rozegrał w 18 spotkań, w których 3 razy trafiał do siatki.

Błażej Sapielak wystąpił w 10 spotkaniach. Jego roczne wypożyczenie z Odry Opole nie będzie przedłużone.

Szymon Rygiel kończy również roczny kontrakt przy Chałupnika. Środkowy obrońca wystąpił w 5 ligowych meczach.

Ante Aralica dołączył do drużyny we wrześniu ub. roku. Zaliczył 4 ligowe występy.

Nie udało się zadebiutować w pierwszej drużynie Jakubowi Murawskiemu. Po rocznym wypożyczeniu bramkarz wraca do Legii Warszawa.

Kontrakty kończą się również zawodnikom, którzy ostatni sezon spędzili w drużynie rezerw, a wcześniej byli zawodnikami pierwszej drużyny. Umowy nie zostaną przedłużone z Mateuszem GamrotemEmmanuelem KumahemDawidem Lincą oraz Przemysławem Kapkiem.

Źródło: Wieczysta Kraków

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.