Robert Lewandowski na konferencji prasowej: Nigdy nie miałem poczucia, że mamy reprezentację, która powinna zdobyć medal

Robert Lewandowski uczestniczył w niedzielnej konferencji prasowej na początku zgrupowania reprezentacji Polski. Kapitan kadry wskazał cel na nadchodzące mistrzostwa Europy.

Robert Lewandowski:

– Oczywiście, że doświadczenie zawsze pomaga, szczególnie jeśli mówimy o wielkich turniejach. Łatwiej oswoić się z przygotowaniami, całą otoczką. Można zbyt dużo o tym nie myśleć i skupić się wyłącznie na meczu. Mam nadzieję, że szczególnie w trakcie spotkań to doświadczenie pomoże i będzie to z korzyścią dla naszej reprezentacji.

– Czuję spokój i bardzo pozytywne nastawienie do turnieju i przygotowań. Jest w nas siła ducha, patrzymy na to z optymizmem. Zdajemy sobie sprawę, w jakiej grupie się znajdujemy, ale jedziemy tam pokazać się z dobrej strony. Tylko grając dobrze jako drużyna, możemy tylko coś fajnego zrobić na tym turnieju. Faktycznie nie czuć balonika, który często był pompowany. Przed nami ciężka praca, aby jak najlepiej się przygotować i żeby nasza najwyższa forma nadeszła tuż przed pierwszym meczem.

– Trudno powiedzieć, co uznam za sukces. W Niemczech będzie pewnie dużo Polaków, nie tylko na stadionach. Nie mam jednoznacznej odpowiedzi na temat tego, co uznam za sukces. Najważniejsze, abyśmy zdobywali punkty, bo na pewno jesteśmy w stanie to zrobić. Co będzie tym sukcesem, więcej będzie można powiedzieć po EURO.

– Nie przywiązywałbym wagi do długości zgrupowania. Każdy z nas w innym momencie skończył sezon i ma w nogach inną liczbę meczów. 14 dni to zupełnie wystarczający okres na przygotowania. W tym czasie można dużo potrenować. W stu procentach skupiamy się na treningach. To, że jesteś dłużej na zgrupowaniu, nie musi oznaczać, że będziesz lepiej przygotowany.

– Mistrzostwa Europy w Niemczech to dla mnie turniej sentymentalny. Wiele lat spędziłem w tym kraju, grałem na tych stadionach. Jest tam cząstka mnie, mam tam wielu znajomych. To dla mnie wiele wspomnień. Przed nami kolejne EURO, myślę, że to będzie fajny czas i turniej.

Kapitan reprezentacji Polski został zapytany o udział naszego zespołu w wielkich turniejach, w których Lewandowski występował. Napastnik FC Barcelony stwierdził bez ogródek.

– Myślę, że jeśli chodzi o medal, to musimy być szczerzy – to była misja niemożliwa. Nie mam pod tym względem niedosytu. Zawsze można marzyć, ale trzeba pozostać realistą. Nigdy nie miałem poczucia, że mamy reprezentację, która powinna zdobyć medal

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.