fbpx

Szymon Marciniak posędziuje mecz w łódzkiej IV lidze

Szymon Marciniak jeszcze w sobotę wieczorem prowadził w Stambule finał Ligi Mistrzów pomiędzy Manchesterem City i Interem Mediolan, a już w środę będzie gwizdał w Polsce. I to na piątym poziomie rozgrywkowym.

Marciniak sędziował w ostatnich 12 miesiącach przede wszystkim finał mistrzostw świata w Katarze i wspomniany finał Champions League. Do tego w sezonie 2022-2023 doszły spotkania w Lidze Mistrzów, mecze PKO BP Ekstraklasy, gościnne gwizdanie w Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Egipcie, a także na Cyprze i dwa mecze w Fortuna I lidze.

Teraz Marciniak ma poprowadzić mecz w IV lidze, czyli na piątym poziomie rozgrywkowym. Sędzia z Płocka został wyznaczony na arbitra spotkania GKS Bełchatów z Sokołem Aleksandrów Łódzki. To potyczka w ramach 36. kolejki IV ligi łódzkiej. Bełchatowianie są liderem i mają punkt przewagi nad Widzewem II Łódź. Sokół zajmuje 8. lokatę.

Marciniak zdecydował się na sędziowanie w Bełchatowie, bo to właśnie w tym miejscu debiutował w kwietniu 2009 roku jako arbiter w Ekstraklasie. Wówczas GKS pokonał 3:0 Odrę Wodzisław.

– To sytuacja bez precedensu, ale Szymona nie trzeba było długo namawiać – powiedział Adam Kazimierczak, prezes ŁZPN, cytowany przez „Łódzki Futbol”.

Szymon Marciniak na wspomniany mecz przyjedzie razem z Tomaszem Listkiewiczem i Pawłem Sokolnickim, którzy pomagać mu będą na liniach. Cała trójka prowadziła grudniowy finał MŚ Argentyna – Francja oraz niedawny finał Ligi Mistrzów. 

Źródło: Łódzki Futbol, futbol.pl

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.