To jest dramat! Ośmiu piłkarzy reprezentacji Polski z urazami po meczu z Ukrainą

Aż ośmiu reprezentantów Polski narzeka na urazy po piątkowym meczu z Ukrainą. Na Euro 2024 nie pojedzie Arkadiusz Milik, którego czeka zabieg artroskopii stawu kolanowego. PZPN w nocy z piątku na sobotę przekazał raport medyczny.

Michał Probierz, bezpośrednio po ostatnim gwizdku sędziego, był mocno zdenerwowany. Selekcjoner do północy musiał wysłać ostateczną kadrę na Euro 2024. Wcześniej nie zakładał, że swoje wybory będzie musiał uzależnić od stanu zdrowia poszczególnych kadrowiczów po meczu z Ukrainą, który zakończył się przed godziną 23.

Z komunikatu PZPN wynika, że dosłownie na chwilę przed mistrzostwami Europy, w reprezentacji Polski jest sporo problemów ze zdrowiem piłkarzy.

W raporcie medycznym czytamy:

W trakcie meczu i bezpośrednio po jego zakończeniu kolejni zawodnicy przechodzili specjalistyczne badania w klinice Enel-Sport w Warszawie, które dały odpowiedź na pytanie, czy pozostałe urazy nie wykluczają zawodników z udziału w mistrzostwach Europy. Dotyczy to Sebastiana Walukiewicza (uraz mięśniowy) oraz Tarasa Romanczuka (uraz stawu skokowego). Po podsumowaniu badań lekarz reprezentacji Polski Jacek Jaroszewski potwierdził, że w ciągu kilku dni uda się doprowadzić zawodników do pełnej dyspozycji i ich udział w EURO 2024 nie jest zagrożony.

W wyniku zdarzeń boiskowych w czasie meczu z Ukrainą niestety ucierpiało jeszcze kilku zawodników. Doszło między innymi do urazów mięśniowych (Nicola Zalewski, Michał Skóraś, Bartosz Salamon, Jakub Kiwior) oraz silnego stłuczenia stawu skokowego (Kacper Urbański). 

Sztab medyczny reprezentacji Polski dołoży wszelkich starań, aby w jak najkrótszym czasie wszyscy zawodnicy byli do dyspozycji selekcjonera Michała Probierza. 

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.