Trzy wzmocnienia GKS-u Tychy

Trzej zawodników dołączyło do kadry GKS-u Tychy.

21-letni pomocnik Rakowa Częstochowa, Tobiasz Kubik został wypożyczony do GKS-u Tychy na nadchodzący sezon z opcją wykupu i przedłużenia kontraktu na dwa kolejne.

Zawodnik urodzony w Łodzi jest wychowankiem Rakowa Częstochowa. W zespole Medalików rozgrywał spotkania w drużynie U19 oraz w rezerwach. Ostatni rok spędził na wypożyczeniu do Skry Częstochowa. Na boisku rozegrał 4628 minut, zdobył 8 bramek i odnotował 14 asyst.

Prezentacja: https://youtu.be/EYwTkZZ0pXM

Wywiad: https://youtu.be/ecOXDApmnKs

18-letni pomocnik, Maksymilian Dziuba zasila drużynę Dariusza Banasika na zasadzie wypożyczenia z Lecha Poznań, które będzie obowiązywać do końca czerwca 2025 roku.

Wychowanek Kolejorza rozpoczął przygodę z piłką nożną właśnie w szeregach Niebiesko-białych. Tam przeszedł przez wszystkie szczeble poznańskiej akademii. W 2021 roku został wicemistrzem Polski z zespołem juniorów młodszych Lecha Poznań. Debiut w rezerwach ekstraklasowego zespołu odnotował w sezonie 2021/22.

Łącznie rozegrał 95 spotkań. Na boisku spędził 5808 minut. W tym czasie zdobył 18 bramek i odnotował 4 asysty. Trzykrotnie reprezentował kadrę Polski U19, zdobywając z orzełkiem na piersi 1. bramkę.

Prezentacja: https://youtu.be/-HrOz2ITCQ8

Wywiad:  https://youtu.be/EFkLnZf_B18

24-letni Mateusz Górski obsadza pozycję golkipera w GKS-ie Tychy. Urodzony w Dusznikach-Zdroju zawodnik swoją piłkarską karierę rozpoczynał w drużynach Orląt Krosnowice i Nysy Kłodzko. Stamtąd Mateusz trafił do FC Wrocław Academy, a w 2016 roku po bramkarza sięgnął Ajax Amsterdam. W Holandii trenował przez trzy sezony, po których wrócił do Polski, zostając zawodnikiem Puszczy Niepołomice. Z drużyny Żubrów przeszedł do KKS-u Kalisz, a później trafił do Śląska Wrocław.

Mateusz Górski przychodzi do GKS-u Tychy w ramach transferu definitywnego, który będzie obowiązywał do końca czerwca 2026.

Nowy bramkarz Tyszan był powołany do reprezentacji Polski U20. Ma 194 cm wzrostu. Na piłkarskich boiskach, do tej pory, spędził 5475 minut.

Prezentacja: https://youtu.be/qwpEPXmxj2c

Wywiad: https://youtu.be/lyQvzTudniY

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.