Vladan Kovačević odchodzi z Rakowa

Vladan Kovačević po trzech latach gry w czerwono-niebieskich barwach żegna się z Rakowem Częstochowa i na zasadzie transferu definitywnego przenosi się do mistrza Portugalii, Sportingu CP.

„Kova” swoją przygodę z Rakowem rozpoczął 18 czerwca 2021 roku. Swój debiut zanotował 17 lipca 2021 roku w wygranym po konkursie rzutów karnych meczu o Superpuchar Polski z Legią Warszawa. Łącznie rozegrał 113 meczów i aż 52 razy zachowywał czyste konto.

W swoim pierwszym sezonie świętował Puchar oraz Superpuchar Polski, dokładając do tego wicemistrzostwo kraju. W kolejnej kampanii wspólnie z drużyną ponownie wywalczył Superpuchar Polski oraz cieszył się z pierwszego mistrzostwa Polski. W kończących się rozgrywkach mocno przyczynił się do historycznego awansu do fazy grupowej Ligi Europy. „Kova” został również dwukrotnie wybrany najlepszym bramkarzem sezonu w PKO BP Ekstraklasie.

Umowa Bośniaka z Rakowem obowiązywała do końca czerwca 2026 roku i Portugalczycy musieli zapłacić za zawodnika odstępne. Nie wiadomo, ile dokładnie ono wyniosło, jednak portugalskie media spekulują, że była to kwota około siedmiu milionów euro. Gdyby okazała się ona prawdziwa, byłby to rekordowy transfer wychodzący z Rakowa. Dotychczas rekord należał do Kamila Piątkowskiego, który został sprzedany za pięć milionów euro do Salzburga.

Foto: Jakub Ziemianin / Raków Częstochowa

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.