fbpx

Warszawa klasa okręgowa grupa 2. Oficjalne oświadczenie prezesa RKS Okęcie Warszawa

Wiele ostatnio dzieje się wokół RKS-u Okęcie Warszawa i to niekoniecznie w sferze typowo sportowej. Dziś ukazało się oficjalne oświadczenie prezesa klubu, Stanisława Gajlewicza, które zamieszczam poniżej.

Szanowni Państwo.
W ostatnim artykule Pani Anna Szumowska zajęła się tematem RKS Okęcie (link poniżej).
Cieszę się z tego powodu, jednak chciałbym dodać parę szczegółów, które umknęły autorce tego dokumentu.
Otóż Pan Sławomir Sosnowski zarzuca klubowi działanie komercyjne, które jego zdaniem przejawia się min. w wynajmowaniu części terenu firmie WORD.
Pragnę zaznaczyć, że wszystkie przychody z wynajmu przeznaczane są na cele statutowe klubu tj. zakup sprzętu, opłaty za prąd, wodę, bieżące naprawy (a w konsekwencji na aktywizację lokalnej społeczności-dzieci, młodzieży, osób dorosłych) nie ma tu więc mowy o chęci zysku lecz konieczności utrzymania klubu.
Dodam, że zarząd RKS Okęcie pracuje społecznie, nie pobiera wynagrodzenia za swoją pracę.
Szczególnie ciekawym jest fakt, że Pan Sosnowski będąc przewodniczącym komisji sportu jest zarazem pracownikiem firmy WORD, a zatem jest sędzią we własnej sprawie. Czy to nie dziwne standardy w Dzielnicy Włochy?
W klubie (o czym autorka nie wspomniała) trenuje obecnie 182 zawodników (dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 15 lat), 25 seniorów, 20 Oldbojów oraz funkcjonuje sekcja podnoszenia ciężarów.
W ciągu miesiąca z terenu RKS Okęcie korzysta (przeliczając na jednostki treningowe) ponad 3 000 osób!
Czy nadal uprawnionym jest twierdzenie, że klub skupia się na działaniu komercyjnym?
Dodatkowo, zainteresowanie terenem klubu przez przewodniczącego Sosnowskiego zbiega się w czasie z zainteresowaniem, byłego już burmistrza Dzielnicy Włochy, więc moje pytanie – Czy oby na pewno przewodniczącemu chodzi o sport? uważam za stosowne.

P.S.
Wizja klubu jaką przedstawiłem na FB nie pokrywa się z wizją Pana Sosnowskiego i komisji sportu.
Różnica polega na tym, że ja chcę rozwijać klub a Pan Sławomir Sosnowski chce przejąć teren.

Już w najbliższą środę tj. 13.11.2019 godz. 16.15 sala 205 w Urzędzie Dzielnicy Włochy, podczas komisji ds. sportu w Dzielnicy Włochy, będę przedstawiać informacje na temat obecnego stanu w klubie.
Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału wszystkich zainteresowanych dobrem naszego klubu.
Z poważaniem
Stanisław Gajlewicz
Prezes RKS Okęcie.

Link do artykułu.
https://iochota.pl/artykul/rks-okecie-duzy/854281

******

Kolejne informacje na temat sytuacji wokół klubu Okęcie Warszawa, będę zamieszczał na bieżąco. Należy się spodziewać, że to dopiero początek…

Ze swojej strony zachęcam do lektury mojej publikacji o RKS-ie, którą popełniłem w sierpniu na łamach Futbol.pl

http://futbol.pl/news/546516_Nie_tylko_Liga_Mistrzow_RKS_Okecie_Warszawa__Odrodzenie_klubu_i_marzenia_aby_zostac_trzecia_pilkarska_sila_w_stolicy?fbclid=IwAR0n5V3azRJl65e-Ll-gvJcV0ifg12ITBKzn0SUB_KnMp7NdmYgb9uD7Yug

Grzegorz Sawicki

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.