Wieści z Wielkopolski. Nowy klub na ligowej mapie

W nowym sezonie powiększy się grono drużyn z powiatu kościańskiego grających w rozgrywkach Wielkopolskiego ZPN.

W PROTON B-Klasie oraz w Pucharze Polski strefy leszczyńskiej wystartuje MAT Katarzynin. Klub jest debiutantem w związkowych rozgrywkach, ale nie znaczy, że jest nowicjuszem na piłkarskiej mapie gminy Kościan. Powstał w 2003 roku a jego założycielem i prezesem był Piotr Matyjasik. I nieprzerwanie działa do dzisiaj.

Grał w Lidze Wiejskiej organizowanej przez Gminę Kościan. Dwukrotnie w sezonach 2006/07 i 2020/21 został jej mistrzem. W 2011 roku MAT Katarzynin zajął drugie miejsce w turnieju o Puchar Wójta na trawie i pierwsze na hali. Drużyna juniorska w 2022 zajęła 3 miejsce w lidze orlikowej. Brała też udział w 8 turniejach, z czego cztery wygrała i cztery razy zajęła drugie miejsce.

O starcie w rozgrywkach Wielkopolskiego ZPN marzono od dawna. W roku ubiegłym na 20-lecie klubu funkcję prezesa po Piotrze Matyjasiku przejął jego wówczas 18-letni syn Bartosz. I to on zaczął ligowe marzenia realizować. Młody prezes żyje tym klubem i poświęca mu cały swój wolny czas.

„Piłka żyję od małego, a klub to całe moje życie” – mówi.

Niestety, jak to w polskiej rzeczywistości często bywa, znaleźli się tacy, którzy widzieli wszystko w czarnych barwach.

 „Dużo motywacji dało mi grono osób, które mówiło, że zniszczę ten klub. Jak widać chyba się mylili. Mimo iż niektórzy rzucają nam kłody pod nogi, my się nie poddajemy i realizujemy swoje marzenia” – podsumowuje Bartosz Matyjasik.

MAT Katarzynin pierwszy mecz strefowego Pucharu Polski zagra na wyjeździe z KS Pogorzela 3 sierpnia. Dwa tygodnie później startują rozgrywki PROTON B-klasy. Swoje domowe mecze MAT będzie rozgrywał na boisku w pobliskiej Gryżynie.

Zapraszam do obserwowania klubu MAT Katarzynin na Facebooku. Link TUTAJ

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.

Miejsce na twoją reklamę

Chcesz zareklamować się na portalu z ogromną ilością wyświetleń? Bardzo dobrze trafiłeś!!! To jest miejsce gdzie w dobry sposób pokażesz swoją firmę.